Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Dragon's Eye - Screaming For Metal

metal, Dragon’s Eye, Screaming For Metal, heavy metal, Demo 2000

Zgadałem się kiedyś z typem na siłowni, że słucha metalu i ma zespół. Następnym razem przyniósł mi swoją demówkę. Dragon’s Eye – „Screaming For Metal”. Wtedy pierwszy raz spotkałem się z tą nazwą. Gdy odpaliłem płytę w domu, usłyszałem fajny heavy metal i nie poprzestałem na tym jednym przesłuchaniu. Okazało się też, że w przyszłości miałem ich też nie raz zobaczyć na żywo.

 

Ten mój egzemplarz jest taki bardzo unikatowy i nie wiem, czy w ogóle można go uważać za oficjalne wydawnictwo. W każdym razie demo „Screaming For Metal” ukazało się też z kolorową okładką, a mój CDR można potraktować jako egzemplarz promocyjny. W dodatku rozszerzony o pierwszy materiał zespołu „Demo 2000”. W ten sposób otrzymałem całkiem spory zestaw obejmujący wszystkie początkowe nagrania Dragon’s Eye.

Kawałki mają proste konstrukcje, ale znajdziemy w nich bardzo przyzwoite gitarowe granie. Szczególnie dużo jest dobrych solówek, ale nie tylko, bo i riffy potrafią być kombinacyjne i pokazać coś więcej, niż tylko podkład do wokalu. Ten zaś jest lekko chrypliwy i melodyjny. Z większości utworów wyłaniają się śpiewne refreny, które są żywiołowe jak w „Crimson Legion”, „Heavy Machine” czy „Dragon’s Eye”, chóralne jak w „Awakening” lub bardziej stonowane jak w nostalgicznym „Blindman”. Ale wokalizy są chwytliwe nie tylko w refrenach, bo potrafiono ułożyć na tyle komponujące się piosenki, że podobają się także w zwrotkach, czego bardzo dobrym przykładem jest „Highlander”.

„Screaming For Metal” to taki wyrosły z garażu, pierwotny heavy metal. Niezbyt ciężki, może nawet nieco rockowy i z trochę brudnym, nieoszlifowanym brzmieniem. Słychać tu jednak pasję i radość z grania, a wszelkie niedociągnięcia rekompensują bardzo udane piosenki. Co jedna, to się podoba i ma jakieś swoje atuty. Płyta dobra pod względem kompozycyjnym, wokalnym i gitarowym. Nic więc dziwnego, że zespół się rozwinął i w poźniejszych latach wydał kilka albumów.

 

Tracklista:

1. Crimson Legion
2. Blindman
3. As I Rise My Sword
4. Heavy Machine
5. The Truth
6. Awakening
7. Highlander
8. Chemistry Of Hearts
9. Dragon’s Eye

Wydawca: Dragon’s Eye (2001)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły