Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Dragon - Scream Of Death

Scream Of Death, Dragon, death metal

Płyta „Scream Of Death” jest takim zwieńczeniem czasów świetności Dragon. Jest trzecim albumem wydanym kolejny rok z rzędu i chyba tym, który przyniósł zespołowi największy rozgłos. Dragon stał się cięższy i w swojej muzyce zaszczepił wiele z death metalu. I choć doceniam ich wkład w polską scenę metalową to osobiście wcale nie przepadam za tą płytą.

Przede wszystkim jest to bardzo techniczna muzyka. Riffy są poplątane i szarpane, co powoduje, że utwory są kanciaste i nieharmonijne. Gitary nie chcą się rozwinąć i popłynąć, tylko wciąż skaczą i się urywają. Ciągle są zmiany i takie to jest wszystko niemelodyjne. Dużo jest w tym basu, który jest dobrze słyszalny i aktywnie współtworzy te łamańce. Utwór tytułowy jawi mi się jako ten, w którym jest właśnie więcej takiego spójnego grania. Solówki są tam bardziej powyciągane. W „Ashes Of Generations” również tak jest i w ogóle to jest tu sporo takich energetyzujących gitarowych przebłysków, ale ogólne Dragon stawia na karkołomne wygibasy kosztem linii melodycznych.

To samo jest ze śpiewem. Na całej płycie nie ma ani jednej chwytliwej wokalizy. Ani jednego wpadającego w ucho, powodującego choćby podrygiwanie nogi, kawałka. Cały czas jest ta toporność, tak muzyki, jak i growlującego wokalu. Ostatni „Demon Of War” jest bardziej charakterystyczny, ale to wciąż nie jest nic szczególnego.

Nie chce przez to wszystko powiedzieć, że Dragon jest zły muzycznie. Trzeba zaznaczyć, że na „Scream Of Death” cały czas coś się dzieje. Akcja jest szybka i skomplikowana, jest dużo krótkich solówek. Poziom gitarowy jest wysoki. Jak ktoś lubi, może się delektować. Mi jednak nie chce się to komponować i jest dla mnie męczące.

Tracklista:

01. Mutant

02. Memory

03. Altars Of Doom

04. Gallery Of Void

05. Alley Of …

06. Forgotten By Death

07. Scream Of Death

08. Prisoner

09. Song Of Darkness

10. Final Introduction

11. Ashes Of Generations

12. Demon Of War

Wydawca: Under One Flag (1991)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły