Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Digital Angel

Digital Angel, dark independent, electro, electro rock, gothic, gothic rock, Polish dark independentDigital Angel - wrocławski zespół electro/gothic rockowy, który powstał w 2006 roku jako muzyczny projekt Steffana (połowa wrocławskiej formacji synthpopowej d’Archangel) - wokalisty, kompozytora i autora tekstów. W krótkim czasie, po dołączeniu klawiszowca Alvara oraz niedługo później gitarzysty Jacka, wyklarował się ostateczny skład grupy.
Po trzech latach intensywnej pracy wybrano dwanaście kompozycji, które znalazły się na debiutanckim albumie "On the Side Of the Angels" wydanym przez niezależną wytwórnię Alchera Visions. Płyta ukazała się na rynku 13 września 2009 roku.

Digital Angel to niebanalne połączenie tradycyjnego rocka gotyckiego z elementami nowoczesnej elektroniki, a dzięki partiom gitary nawiązujące również do rocka progresywnego. Oryginalne brzmienie zespołu spotkało się z dużym zainteresowaniem publiczności oraz DJ'ów z szeroko rozumianej sceny muzyki dark independent w kraju i za granicą. W 2009 roku zespół rozpoczął działalność koncertową występując m.in. u boku czeskiego XIII. Stoleti czy polskiego Fading Colours. Utwór "Zita" został wybrany jako ścieżka dźwiękowa do klipu promującego największą DJską imprezę w Polsce - Gothomanię.

Skład:

Steffan - wokal
Alvar - instrumenty klawiszowe, programowanie
Jaca - gitara elektryczna

Dyskografia:

On the Side Of the Angels (2009)

MySpace: www.myspace.com/digitalangelband
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły