Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Deconstructing Sequence - Year One

"Zespół Northwail poinformował o zakończeniu swojej działalności. Równocześnie muzycy ujawnili swoje plany związane z nowym projektem pod nazwą Deconstructing Sequence". Taka wiadomość w maju tego roku obiegła metalowy światek. Pogrobowcy Northwail szybko uwinęli się z nagraniami i już od jakiegoś czasu możemy zapoznać się z ich trzy utworowym wydawnictwem zatytułowanym "Year One".

Słucham sobie tego materiału i coraz bardziej zaczyna mi się podobać to co współnie stworzyli Tiberius i Morph przy współpracy z J. Nerexo z Shadows Land. Te trzy kompozycje i ponad dwadzieścia trzy minuty muzyki to dźwięki niezwykle wręcz wymagające, które z uwagi na bardzo nowoczesne brzmienie i wykorzystanie wszelkiej maści nowinek technologicznych mogą nie przypaść do gustu metalowym tradycjonalistom. No cóż, ich strata, bo Deconstructing Sequence nagrał materiał bardzo dobry, który osobiście umiejscowiłbym gdzieś na przecięciu wpływów Asgaard, Myopia, Atrophia Red Sun oraz Lux Occulta. A to tylko w wielkim skrócie, gdyż każda z kompozycji z "Year One" zawiera w sobie tyle wątków i interesujących muzycznych motywów, że niejeden zespół skroiłby z tego grubo ponad 45 minutowy album (i nie mam tu na myśli Motorhead).

Właściwie jedyną wadą tego materiału jest właśnie słyszalna nadmierna chęć wyłożenia przez chłopaków od razu wszystkich asów z rękawa. Jest na tym materiale kilka momentów, które można było bardziej wyeksponować, bo na to zasługiwały, a tu zostały potraktowane trochę marginalnie - szkoda. Jednak jest to grzech lekki, który tym razem miłośnicy ciekawego podejścia do metalowej materii wybaczą.

PS: z całością można zapoznać się pod poniższym linkiem:
http://dsprogart.bandcamp.com

Ocena: 8/10

Tracklista:

01. Departure Of The Stellar Fleet Marks The Year One

02. Enmazed In White Heavenly Stronghold Of The Cyberangel  
03. Rediscovered Beauty Of The Internal Evil

Wydawca: Zespół (2013)

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły