Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Debiut Pagan Forest wydany przez Werewolf Promotion

Pagan Forest, Bogu, pagan black metal, Norden, Morowe, Decapitated, Werewolf Promotion, Black Metal Promotion, Drewno

1 stycznia ukazał się debiutancki album Pagan Forest pod tytułem "Bogu". Zespół składa się z krajowych weteranów sceny pagan black metal, których kojarzyć można z Norden, ale także Morowe czy Decapitated. Płyta w formacie DigiCD wydana została przez Werewolf Promotion i zawiera ponad 40 minut muzyki przesiąkniętej rdzenną duchowością i atmosferą czasów przedchrześcijańskich na ziemiach Słowiańszczyzny. Łączy w sobie muzykę metalową z tradycyjnymi, folkowymi i etnicznymi dźwiękami. Gościnnie zespół na płycie wspomogła grupa Drewno, wykonująca tradycyjną metodę "śpiewu białego".

Liryki na albumie zaczerpnięto z utworów takich poetów i pisarzy jak Tadeusz Miciński, Kazimiera Iłła Iłlakowiczówna, Ryszard Danecki, Janka Kupała (Iwan Łucewicz) czy Szakalis. Album zmiksował i zmasterował Haldor Grunberg, a oprawą graficzną zajął się Kuba Sokólski.

Płyta dostępna jest również w formacie cyfrowym na stronie Bandcamp zespołu, oraz na Youtube jako oficjalny streaming dzięki kanałowi Black Metal Promotion.

Tracklista:

1. Zorza
2. Gromów Noc
3. Bogu
4. Wetar We
5. Czarny Bóg
6. Noc Kupały
7. Hymn do Swaroga
8. Tęsknota Swarożyca

Wydawca: Werewolf Promotion (2021)

Komentarze
zsamot : Muszę poszukać. ;-)
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły