Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Darmowy koncert Finnish Rock Metal Tour 2010 we Wrocławiu

W gąszczu nadchodzących koncertów warto przypomnieć o przystanku Finnish Rock Metal Tour 2010, który będzie miał miejsce już w najbliższy wtorek. Trzy fińskie kapele dowodzone przez charyzmatyczne wokalistki zagrają we wrocławskim Madnessie. Będzie to gotycko-rockowa grupa For Selena And Sin, gotycko-metalowa Manzana i określająca swój styl jako depressive metal formacja Teardown. Koncertowi patronuje Darkplanet i co warto podkreślić na imprezę może wybrać się każdy kto ukończył 18 lat i nie zapłaci za wstęp ani złotówki.

Więcej informacji znajduje się w naszym kalendarium.

Zespoły:

For Selena And Sin [metal/gothic - Finlandia]
Zespół założono w 2004 roku. Bez wątpienia należy do najbardziej znanych grup z żeńskim wokalem. Wykonuje unikalną mieszankę muzyki metalowej, rock oraz pop. Pierwsze demowe wydawnictwo („Draining”) ukazało się w 2005 roku, po czym podpisał umowę z holenderską wytwórnią Mascot Records. Dwa lata później ukazało się ich pierwszy, pełnometrażowy album „Overdosed In You”. Był on bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków w Finlandii i nie tylko oraz wybrany „albumem miesiąca”. Po wydaniu albumu zespół ruszył w trasy promujące ten krążek po Finlandii, Rosji oraz Europie. W 2009 roku For Selena And Sin zarejestrowali materiał na drugi album, gdzie znalazło się 12 energetycznych utworów a wśród nich cover Kylie Minoque („Confide In Me”). W ostatnich miesiącach zespół nakręcił teledysk do singla „Psycho Lover”.
www.forselena.net    
www.myspace.com/forselenaandsin

Manzana [gothic/metal - Finlandia]
Zespół powołano do życia w Tampere, latem 2003 roku. Należy do znanych pop-metalowych grup fińskich. Wykonywana muzyka jest dramatyczna, chwytliwa a jednocześnie  mocna. Latem 2005 roku zespół nagrał debiutancką promo EP – „Nothing a Whole As a Broken Heart”, lecz żadna wytwórnia nie podjęła się wydania materiału. W listopadzie 2006 roku Manzana wydała własnym nakładem pełnometrażowy album „Falling To Pieces”, który osiągnął najwyższe pozycje na listach popularności w Finlandii. Rok później zdecydowano się oficjalnie wydać debiutancką EP, która zaliczyła 24 miejsce na listach sprzedaży albumów. Zespół nakręcił teledysk „Falling To Pieces”, który zajął poczytne miejsce na listach popularności. Grupa bardzo często gości w programach telewizyjnych MTV3, Music Television Headbangers Ball czy Yle X. Internetowe rozgłośnie radiowe często prezentują utwory tego zespołu.
www.myspace.com/manzanaband

Teardown [depressive metal - Finlandia]
Zespół założono na początku 2001 roku. Na początku działalności grupa była zainspirowana twórczością Katatonii. Ich pierwsze demo „Nothing Should Be Wrong…” (2002) nagrane w warunkach garażowych nie zostało opublikowane. Następnie zespół zawiesił działalność na kilka miesięcy, po czym nagrano nowe demo „Drowned In Your Tears” (jesień 2003), z Katją - nową wokalistką. Lato 2005 to czas nagrywania nowego materiału „Cold Rooms”, który ostatecznie się ukazał jesienią 2006 roku. Do nagrań użyto eksperymentalnie skrzypiec, co wzbudziło zainteresowanie słuchaczy. Po wydaniu tego albumu, zespół ruszył w trasę dookoła świata promującą go. Dodatkową reklamę zapewniły liczne wywiady dla lokalnych webzinów. Latem 2008 roku zaczyna nagrywać materiał na kolejne wydawnictwo „Cyanotic”. W wersji przed masteringiem uzyskało tytuł Demo Miesiąca (kwiecień 2009r.) w wydawnictwie Imperiumimetalmedia.
www.myspace.com/teardownband
www.teardownband.com/
Komentarze
LordLard : he skąd moge ściągnąć albumy lub dyskografie tych zespołów??
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły