Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Danzig - II: Lucifuge

Druga płyta Danzig jest owocem ogromnego sukcesu debiutanckiego krążka. Pomimo kontrowersyjnych tekstów, muzyka Danzig znalazła aprobatę w oczach większości krytyki, głownie za sprawą klasycznej rockowej zawartości. Następca był więc cierpliwie wyczekiwany. Danzig nie kazał długo czekać i w nieco ponad rok powrócił z kolejną płytą "II: Lucifuge".
 Już od pierwszego kawałka "Long Way Back From Hell" można zauważyć, że muzyka została poukładana i element chaosu został wyeliminowany z muzyki. Na szczęście ogień został dalej czego efektem jest jedenaście świetnych numerów. Już wspomniany utwór pokazuje, że materiał będzie bardzo dynamiczny i chwytliwy - w najzwyklejszym i najbardziej oczywistym tego słowa znaczeniu. I rzeczywiście tak jest. Nawet te wolniejsze, z pozoru bardziej wyciszone kawałki jak "Killer Wolf" czy "Devil's Plaything" niosą w sobie potężny ładunek energetyczny. Jednocześnie płyta epatuje jeszcze bardziej szatańskim klimatem spotęgowanym zawodzącym skowytem Danziga. Kolejne bomby energetyczne to "Snakes Of Christ", "Her Black Wings" oraz "Blond And Tears", który notabene jest balladą. Rozczarowaniem jest natomiast śladowa ilość solówek. Aż się prosi, aby zestaw tych bardzo dobrych kawałków został ozdobiony trochę większą ilością popisów gitarowych.

"II: Lucifuge" to materiał o wiele bardziej przemyślany i dopracowany niż debiut, ale w żadnym wypadku nie jest on wygładzony. W dalszym ciągu Danzig wprowadza nutkę niechlujstwa, ale ograniczona jest ona jedynie do jego popisów wokalnych. Reszta materiału to pięknie zmartwychwstały klasyczny, oldschoolowy hardrock w iście szatańskim wydaniu, który wypadałoby znać.

Tracklista:

01. Long Way Back From Hell
02. Snakes Of Christ
03. Killer Wolf
04. Tired Of Being Alive
05. I'm The One
06. Her Black Wings
07. Devil's Plaything
08. 777
09. Blood And Tears
10. Girl
11. Pain In The World

Wydawca: Def American (1990)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły