Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Culture Kultur - Spirit

Płyta mi podeszła, co jakiś czas gości w moim odtwarzaczu, ale jakoś długo nie mogłem się wziąć za recenzję. Culture Kultur usłyszałem po raz pierwszy na pierwszej części składanki Dark Awakening z 2003 roku. Był to utwór "Revolution Time". Wydawało mi się, że to dość standardowa techniawa, która w pamięć nie zapada, została mi jednak jakoś nazwa. Wydawało mi się ze na tym zakończy się moja znajomość tej kapeli. Pod koniec roku wpadła mi w ręce jednak najnowsza płyta zespołu - "Spirit", która trochę zmieniła moje zdanie o Culture Kultur.
Muszę przyznać, że po przesłuchaniu płyty sięgnąłem po starsze krążki zespołu takie jak "Revange" czy "Reborn". Trzeba przyznać, że to niezły kawał future popu a zespół ma swój indywidualny styl. Dopiero potem zainteresowałem się samą kapelą. Okazuje się, że pod nazwą nie kryje się grupa niemiecka, lecz hiszpańska. Zespół powstał w 1992 roku w Maladze a w 1999 roku podpisał kontrakt z Out of Line Records co pozwoliło mu na koncertowanie z gwiazdami na międzynarodowych festiwalach. Ich EPka "DNA Slaves" dobiła do pierwszej dziesiątki na DAC, a "Reborn" dotarło na jej trzecie miejsce. 
Choć "Spirit" raczej nie powtórzy sukcesu "Reborn" to jest to całkiem przyzwoity materiał. Płytka jest dosyć lekka - pierwszy utwór "Sieged" od razu wpada w ucho i szybko przekonujemy się, że zostaje naszym numerem jeden na całej płycie. Reszta sprawia nie gorsze wrażenie. Nie ma się co rozwodzić nad poszczególnym kawałkami gdyż są utrzymane w mniej więcej tym samym klimacie. "Blind Man", "Toxic Pulse", "Drum Machine" oraz "My Voice" wraz z utworem jeden składają się na hiciory. Znajdziemy tam też parę przytulańców takich jak "Silence" czy "I Fount You".

Na płycie znajduje się cover "Love Will Tear Us Apart" zespołu Joy Division, który jest akurat najsłabszym elementem płyty, ale widać muzycy nie mogli sobie podarować by nie złożyć trybutu klasykom. Mniej znanym kapelom takie rzeczy rzadko uchodzą na sucho.

Tracklista:

01. Sieged 
02. Bind Man 
03. Love Will Tear Us Apart 
04. Dead Second 
05. Drum Machine 
06. Unforgiven 
07. Toxic Pulse 
08. Never Again 
09. Silence 
10. My Voice 
11. I Found You

Wydawca: Caustic Records (2010) 
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły