Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Cult Of Luna na dwóch koncertach w Polsce

Dokładnie za miesiąc 18 czerwca w Warszawie i dzień później 19 czerwca we Wrocławiu, za sprawą Deadline Agency, na dwóch koncertach w Polsce wystąpią Szwedzi z Cult Of Luna. Będzie to druga wizyta niezwykłych Skandynawów w naszym kraju. W roli supportu wystąpi zespół Blindead. Portal DarkPlanet patronuje wydarzeniom.
Zespół wystąpi z promocją najnowszej płyty, która premierę będzie miała w czerwcu - "Eternal Kingdom". Warto przypomnieć, że rok temu biletów, na jedyny wtedy koncert formacji we Wrocławiu, zabrakło na dwa tygodnie przed występem.

Szczegóły koncertów:

18 czerwca - klub Progresja, Warszawa
ul. Kaliskiego 15A
www.progresja.com

19 czerwca - klub Firlej, Wrocław
ul.Grabiszyńska 56
www.firlej.wroc.pl

bilety:

45 zł w przedsprzedaży (dostępne poprzez www.shortcut.pl)
55 zł w dniu koncertu
(oba koncerty limitowane do 333 biletów)

Organizator:

Deadline Agency
www.deadlineagency.com

Cult Of Luna

Określana mianem sludge-metalowej formacji - Cult Of Luna, to zespół łączący w sobie ciężkie brzmienia oscylujące w klimatach Neurosis, Isis, Pelican czy Godflesh. Utwory zespołu to charakterystyczne, długie kompozycje, oparte na ciężkich riffach przeplatanych łagodniejszymi brzmieniami. Całość wypełnia dynamiczna perkusja oraz brudny wokal Klasa Rydberga. Zespół w kwietniu tego roku ukończył nagrywanie swojej piątej w karierze studyjnej płyty, "Eternal Kingom", która ma się ukazać w czerwcu. Następca wysoko ocenianej płyty "Somewhere Along The Hightway" (2006) ma być bardziej surowy i pierwotny. Utwory łamią wyświechtane konwencje refren-zwrotka na rzecz typowej dla post rocka indywidualności. Sukces zespołu zapowiadał już ich pierwszy album. Po jego wydaniu, pogłoski o tytanicznym brzmieniu kapeli, zapewniły rozgłos w opiniotwórczych kręgach. Uważni słuchacze docenili unikalny styl muzyków. Po wielu entuzjastycznych recenzjach, z zespołem skontaktowała się wytwórnia Earache Records z propozycją podpisania kontraktu. Po negocjacjach, zespół przystał na oferowane warunki. W lipcu 2002 r. muzycy znaleźli się w studio Tonteknik Recording aby nagrać drugi album - "The Beyond". Płyta ukazała się 10 lutego 2003 roku, a Cult Of Luna udowodniła, że jest już gotowa aby zaprezentować się szerszej publiczności. Zespół pojechał wtedy w trasę po Szwecji z The Haunted i odwiedził Wielką Brytanię z Isis.

Od tamtego czasu muzycy wydali jeszcze dwa znakomicie przyjęte albumy ("Salvation" i "Somwhere Along The Highway"). Koncertowali m.in. z The Dillinger Escape Plan i Mastodon.

Skład:

Klas Rydberg - wokal
Anders Teglund - sample, syntezator
Magnus Lindberg - inżynier dźwięku, gitara elektryczna, perkusja
Erik Olofsson - gitara elektryczna
Johannes Persson - gitara elektryczna
Andreas Johansson - gitara basowa
Thomas Hedlund - perkusja

www.cultofluna.com
www.myspace.com/cultofluna

Blindead

Historia Blindead sięga połowy 1999 roku. Zespół powstał z inicjatywy Michała "Zimy" Zimorskiego (gitara basowa) i Mateusza "Havoca" Śmierzchalskiego (gitara elektryczna). W przeciągu paru miesięcy do składu dołączyli kolejni muzycy: Marek "Deadman" Zieliński (gitara elektryczna), Konrad Ciesielski (perkusja) i Patryk Adamczyk (wokal). Z założenia miał to być bardziej niezobowiązujący projekt, stworzony dla własnej przyjemności, niż zespół z prawdziwego zdarzenia. Po wielu przetasowaniach w składzie zespół nagrał kilka rzeczy m.in. pierwszą długogrającą płytę Blindead zatytułowaną "Devouring Weakness", która ukazała w lipcu 2006 roku nakładem Empire Records. Muzycznie zespół odszedł od typowo metalowego grania i rozwinął się w kierunku bardziej rozbudowanych, kontrastowych form, które czasem zahaczają o klimaty industrialno-ambientowe.

2 listopada zakończyła się kolejna trasa po Polsce (Mind Easter Tour), na której Pomorzanie zagrali obok grup Nyia i Antigama. Wszyscy, którzy pojawili się na tych koncertach mieli okazję zapoznać się z 5 numerami z nadchodzącej drugiej płyty.

Skład:

Nick - wokal
Hervy - sample
Havoc - gitara elektryczna
Deadman - gitara elektryczna
Zwierzak - gitara basowa
Konrad - perkusja

www.blindead.net
www.myspace.com/blindead
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły