Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Archive na dwóch koncertach w Polsce

Fani trip-hopowego zespołu Archive będą się mogli nacieszyć dźwiękami produkowanymi przez Brytyjczyków aż na dwóch koncertach w Polsce. Zespół dokładnie za miesiąc wystąpi w krakowskim klubie Studio, a dnia następnego pojawią się na deskach stołecznej Stodoły. Na obu koncertach muzykom Archive towarzyszyć będzie zespół BirdPen. Jest to grający alternatywnego rocka kolektyw kierowany przez pełniącego obowiązki wokalisty w Archive Dave'a Pena. Producentem polskich występów Archive jest Agencja GoAhead. DarkPlanet patronuje koncertom.
Archive - brytyjski zespół trip-hopowy (w ostatnich płytach grają neoprogresywnego rocka), pochodzący z Londynu, założony w 1994 roku przez Dariusa Keelera i Danny'ego Griffithsa. W 1996 roku zespół (razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem) wydał swój pierwszy album - Londinium. Płyta była mieszanką trip-hopu (w stylu Massive Attack), alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny jeszcze raz utworzyli Archive, tym razem z wokalistką Suzanne Wooder i wydali swój drugi album - Take My Head. Była to melodyjna mieszanka popu oraz, oczywiście, trip-hopu. Od tamtego czasu grupa wydała trzy albumy (You All Look The Same To Me, Noise, Unplugged) z wokalistą Craigiem Walkerem, które przyniosły jej dużą popularność w Polsce (utwór Again przez 70 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia) i we Francji. Na tych albumach Archive odrywa się od swoich korzeni i kieruje się w kierunku progresywnego rocka (porównywanego często do dokonań Pink Floyd). Grupa wydała również w październiku 2003 roku soundtrack do francuskiego filmu Michel Vaillant.
www.myspace.com/archiveuk
www.archiveofficial.com

BirdPen - brytyjska alternatywna grupa rockowa kierowana przez Dave'a Pena pełniącego obowiązki wokalisty w zespole Archive. Formacja powstała w 2004 roku. Ma na swoim koncie trzy krótkie wydawnictwa: "1 In 54", "Be Yourself" oraz "Fake Kid". Dave Pen oraz Mike Bird uczestniczyli w procesie pisania piosenek na album "Lights" Archive. Dave pozostał członkiem Archive aż do dziś, uczestniczył w paryskim koncercie utrwalonym na DVD "Live At The Zenith". Jego najważniejszym projektem pozostaje jednak BirdPen, którego debiutancki album ukazał się pod koniec 2008 roku. Album "On / Off / Safety / Danger" doczekał się pozytywnych recenzji, w których dziennikarze podkreślali powinowactwo brzmieniowe BirdPen z Pink Floyd oraz oczywiście Archive.
www.myspace.com/birdpen
www.birdpen.com

Bilety:  110 zł w przedsprzedaży dostępne za pośrednictwem: www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl oraz www.shortcut.pl.W dniu koncertu cena ich wzrośnie do 120 zł.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły