Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Converge na jedynym koncercie w Polsce

Niebawem, bo 4 lipca warszawska Progresja będzie miejscem, gdzie spotkać się będzie można z amerykańskim przedstawicielem inteligentnego, progresywnego hardcore'u, a to za sprawą pierwszej wizyty w Polsce zespołu Converge. Na scenie będą wspierani przez czeską formację Thema 11 oraz ekipę z naszej stolicy - Daymares. Koncertowi patronuje DarkPlanet.
Szczegóły wydarzenia:

4 lipca 2008 (piątek)
Klub Progresja, Warszawa
ul. Kaliskiego 15A
www.progresja.com
Start: godzina 19:00

Bilety:

35 zł - pierwsza pula, 100 sztuk - już wyprzedana
45 zł - druga pula, wciąż dostępne poprzez www.shortcut.pl
55 zł - w dniu koncertu

Organizacja: Wet Music

Informacje o zespołach:

Converge (Boston/Brooklyn, Stany Zjednoczone)

Zespół został utworzony w zimą 1990/91 roku i przez pierwszy rok jego działalność sprowadzała się do grania ulubionych kawałków innych kapel - hardcore'u, punku i metalu. Po roku udało im się nagrać demo z czterema utworami, a od 1994 roku ich muzyka zaczyna nabierać kształtu i ewoluować do formy znanej w dniu dzisiejszym. Od połowy lat 90-tych Converge z każdą wydaną płytą, w różnych wytwórniach - Equal Vision Records, Deathwish, Relapse, Hydrahead zdobywa coraz większą popularność, by wkrótce osiągnąć kultowy status, zyskując rzesze oddanych wielbicieli, a wkrótce też naśladowców. Jest to z pewnością jeden z zespołów, które otworzyły drogę dla nowych eksperymentów w niezależnej muzyce, dzięki swojemu odważnemu podejściu do procesu tworzenia. Swoboda artystyczna, innowacyjność, muzyczna ekstrema, niezależność i przywiązanie do swoich korzeni - to wszystko powoduje, że Converge szacunkiem darzą zupełnie różne środowiska - hardcore, punk, metal, grindcore - i dzięki temu znajduje on tak wielu słuchaczy. Sami przyznają się inspiracji takimi zespołami jak Starkweather, Rorschach, Born Against, Godflesh, The Accused, czy Entombed. Swoją wyjątkowość zespół zawdzięcza jednak najbardziej tym, jak wielkie indywidualności go tworzą - Jacob Bannon (wokal, autor tekstów), Kurt Ballou (gitara elektryczna, elektronika, dodatkowy wokal), Nate Newton (gitara basowa, boczny wokal), Ben Koller (perkusja). Patrząc na to jak wielki potencjał twórczy ma tych 4 ludzi, nie trudno odgadnąc dlaczego tak mocnym zespołem jest Converge - prawie każdy z nich posiada poboczne projekty muzyczne, Kurt Ballou prowadzi jedno z najpopularniejszych obecnie w scenie HC/punk studii nagraniowych (Godcity Studio), Jacob Bannon jest autorem niezliczonej ilości prac graficznych, a Nate Newton maniakiem skateboardingu.

www.convergecult.com
www.myspce.com/converge
www.jacobbannon.com

Thema 11 (Czechy)
 
To jeden z najbardziej znanych przedstawicieli czeskiej sceny, porównywany do swoich rodaków Lvmen, a często do kanadyjskiego Buried Inside. Czesi tworząc muzykę z pogranicza gatunków dark/industrial/noise, transowe dźwięki łącząc z mrocznym i ciężkim brzmieniem, całości zaś dopełnia rozwrzeszczany, depresyjny wokal. Thema 11 może pochwalić się rozbudowaną dyskografią (duże płyty, single, splity, składanki, DVD) i ma na koncie liczne koncerty u boku: Napalm Death, Kylesa, Tragedy, Orchid, Unsane, Red Sparowes, Disfear, Extreme Noise Terror.

www.myspace.com/themaeleven

Daymares (Warszawa, Polska)

To istniejąca od 2006 roku kapela z Warszawy, której udało się ten, wydawałoby się krótki, okres czasu spędzić całkiem aktywnie. Ich fonograficznym debiutem było umieszczenie kawałka na składance-tribucie z coverami Integrity. Przez te dwa lata Daymares zagrało kilka mniejszych lub większych tras i pojedynczych koncertów w Polsce i wielu krajach Europy. Muzycznie Daymares to brutalny i brudny miks hardcore'u, punku i metalu, w którym nie trudno doszukać się wpływów Tragedy, Cro-Mags czy Entombed.

www.myspace.com/yourdaymares
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły