Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

Constans na dwóch koncertach w Polsce

Amerykanie z postrockowej formacji Constans pod koniec czerwca zawitają do naszego kraju. Powstała w 2003 roku grupa z Bostonu zagra 26 czerwca w warszawskiej Progresji, a dzień później w Szczecinie. Zespół przyjedzie do Europy w ramach promocji swojego nowego trzypłytowego wydawnictwa: "The Foundation", "The Machine" i "The Ascension". Na obu koncertach wsparcia gościom z USA udzieli kwartet Tides From Nebula z Warszawy. W Progresji wieczór rozpocznie Tension a w szczecińskich Kontrastach będzie to Time To Express. Stołecznemu koncertowi patronuje DarkPlanet.
26.06 - Warszawa, Progresja (szczegóły)
27.06 - Szczecin, Kontrasty (szczegóły)

Zespoły:

Constans [indie/progressive - Boston/USA]
Jest to grupa post rockowa ktora powstala w Bostonie w 2003 roku. Po zagraniu 2 tras koncertowych w USA wydali EP "The Murder of Tom Fitzgerril" ktora spotkala sie dobrymi opiniami wsrod krytykow i sluchaczy. Slawe w USA przyiosl im fakt wyruszenia w 10miesieczna trase starym 66cio osobowym autobusem napedzanym olejem warzywnym (jesli ktos jest zainteresowany, wlasnie wystawili ow wehikul na sprzedaz). Tym razem przyjezdzaja do Europy w ramach promocji swojego nowego 3 plytowego wydawnictwa: "The Foundation", "The Machine" i "The Ascension".
www.constansound.com
www.myspace.com/constants 

Tides From Nebula [ambient metal - Warszawa/PL]
Został założony na początku 2008 roku przez czterech muzyków, którzy chcieli poszukać czegoś innego, czegoś czego nie słyszeli na co dzień na polskiej scenie gitarowej. W rok powstało prawie 50 minut energetycznej,przestrzennej i przede wszystkim bardzo emocjonalnej gitarowej muzyki. instrumentalnej. Premiera dystrybucyjna ich debiutanckiego materiału będzie miała miejsce 25 maja nakładem Lou&Rocked Boys. Materiał zbiera bardzo wysokie noty w prasie muzycznej, a sam zespół jest bardzo entuzjastycznie odbierany na koncertach. Do tej pory Tides From Nebula grało z takimi zespołami, jak This Will Destroy You (US), Blindead (PL), Caspian (US), PG.Lost (SWE) Minsk (US) Ketha (PL) czy Pure Reason Revolution (UK).
www.tidesfromnebula.com
www.myspace.com/tidesfromnebula

Tension [rock/alternative/progressive - Warszawa/PL]
Zespół Tension powstał pod koniec roku 2008 w Warszawie. Założony przez Daniela(perkusja), Dominika(Bas) i Filipa (Gitara, śpiew). Trzech muzyków połączyła miłość do przestrzennej, zmiennej nastrojowo i bogatej wnajróżniejsze smaki muzyki. Muzyka zespołu balansuje na cienkich granicach uczuć a teksty zabierają w najgłębsze zakamarki ludzkiego umysłu.
www.myspace.com/tensionpl

Time To Express [indie/alternative/rock - Kołobrzeg/PL]
Grupa pochodzi z nadmorskiego Kołobrzegu. Została założona jesienią 2005 roku. Ich muzyka to melodyjny, ciepły rock, z charakterystycznym "rozmarzonym" głosem wokalisty Tomasza Skierczyńskiego; to połączenie spontanicznej dynamiki z liryczną wręcz nastrojowością.
www.myspace.com/timetoexpress
www.timetoexpress.com
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły