Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Imprezy :

dEUS na dwóch koncertach w Polsce

Agencja koncertowa Go Ahead oraz PW Events mają zaszczyt zaprosić na dwa koncerty symbolu belgijskiej alternatywy gitarowej grupy dEUS. Grupa pojawi się 7 marca we wrocławskim klubie Firlej oraz dzień później w warszawskiej Proximie. dEUS to oryginalny, oparty na ciężko pracujących gitarach, ale urozmaicony partiami skrzypiec indie rock. Zespół porównywany jest często do takich gigantów muzycznego podziemia jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart. Podczas trasy koncertowej Belgowie promować będą swóje najnowsze wydawnictwo - płytę "Keep You Close", która ukazała się we wrześniu ubiegłego roku.
dEUS – to jedna z ciekawszych niezależnych formacji na scenie europejskiej założona w 1989 roku w Antwerpii, w Belgii. Początkowo zespół rozpoczął swoją karierę jako "cover band", ale wkrótce zaczął pisać własny materiał, w którym można było odszukać wpływy folku, punku poprzez jazzu i w końcu rocka progresywnego. Już w 1992r. wytwórnia Island Records zaproponowała grupie Deus kontrakt płytowy. Debiutancki album "Worst Case Scenario" ukazał się w 1994 roku. Po wydaniu tego materiału zespół porównywany bardzo często był do takich gigantów muzycznego podziemia jak Frank Zappa, Tom Waits czy Captain Beefheart.

Kolejna płyta "In a Bar, Under the Sea" wydana została dwa lata później. A "The Ideal Crash" (1999) sprawiła, że od wydania debiutu łączna ilość sprzedanych albumów na całym świecie wynosiła ponad 750.000 egzemplarzy. Albumami tymi Belgowie nawiązali równorzędny dialog z tym, co się wówczas działo w amerykańskim indie rocku oraz opanowanej przez brit pop Wielkiej Brytanii. Ostatni album "Keep You Close " ukazał się 19 września, osiągając w pierszym dniu sprzedaż ponad 10 000 egzemplarzy.

Szczegóły koncertów znajdują się w naszym kalendarium.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły