Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Clan Of Xymox - Visible

I stało się. I oto jest. To, co było do tego czasu tylko słyszalne, stało się widzialne. "Visible" ujrzało światło dzienne. Kultowy już zespół Clan Of Xymox wydał niedawno pierwszy przekrojowy album DVD. Są na nim takie klasyki jak "A Day", "Out Of The Rain" czy "Louise" oraz nowsze produkcje jak "Heroes" czy "Weak In My Knees".
25 lat wspaniałej muzyki, koncertów, działalności, niezapomnianych przebojów oraz kilkanaście albumów studyjnych; tak prezentuje się jedna z legend gatunku gotyckiego rocka.

Zatem żaden fan nie powinien przejść obojętnie obok tak godnego wydawnictwa, prezentującego dokonania zespołu. Prawdziwą gratką jest limitowana wersja, która zawiera dwa krążki, w tym klipy oraz bonusowe nagranie z M'era Luny 2006, a także ekskluzywny wywiad z Ronnym Mooringsem.

O czym warto jeszcze wspomnieć, fani otrzymują w swe ręce właściwie wszystkie klipy Xymoxów. Tym wspanialsza to wiadomość, im szybciej zdamy sobie sprawę z tego, że videoklipy zespołu są praktycznie nieosiągalne! Brakuje jednak na albumie takich hitów jak "Muscoviet Mosquito". Czego polscy fani mogą nie przeboleć, to brak "All I Have", który uświetnił jeden z klipów Castle Party.

Za to dwa razy na albumie powtarzają się "A Day", "Farewell" oraz "There's No Tomorrow", można zapytać dlaczego, ale po co? To są tak genialne kawałki, że można ich słuchać setki razy, a występują one w wersjach takich jak klipy studyjne, klipy z koncertów oraz zapis występu na Festiwalu M'era Luna. Wspomnę, że są także sympatyczne gesty zespołu skierowane ku kamerze, tak zwane sceny z gatunku "zza kulis".

Przyznam przy okazji, że miałam sposobność być w tym czasie na tym ważnym festiwalu i był dla mnie wielkim szokiem fakt, że COX zagrał jako pierwszy. Jednak powalająco wysoki poziom występu, który możemy teraz wszyscy zobaczyć, sprawił, iż nikt nie pamiętał, że była to dopiero jedenasta rano.

Wydawnictwo jest tym ciekawsze, im uważniej przyjrzymy się nie tylko wspaniałej zawartości, ale także nastrojowej szacie graficznej. Zarówno okładka jak i menu DVD niczego nie pozostawiają do życzenia. Można celebrować na każdym kroku wyjątkową działalność gotyckiej legendy. Nad całym albumem rozpościera się melancholijna aura: "to już było"...

Oglądając klipy nie można oprzeć się wrażeniu, iż właściwie ogarniamy kawałek historii muzyki alternatywnej. Przeszłość właśnie dotyka teraźniejszości i zamyka w esencji tegoż projektu wyjątkowe ćwierćwiecze gotyckiej sceny.

Tracklista:

DVD 1:

"Studio Clips":

01. Heroes
02. Dark Mood
03. Stranger
04. Into Extremes
05. Cold Damp Day
06. It's Not Enough
07. Weak In My Knees
08. There's No Tomorrow
09. Farewell
10. I Want You Now

"Liveclips":

11. This World
12. Louise
13. A Day
14. Innocent
15. Back Door
16. Number One
17. Out Of The Rain
18. Cry In The Wind
19. Jasmine And Rose
20. Heroes

DVD 2 (Limited Disc):

"Live At M'era Luna":

01. Farewell
02. Weak In My Knees
03. Calling You Out
04. Jasmine And Rose
05. There's No Tomorrow
06. A Day
07. Interview with Ronny Moorings
08. Consolation (Clip)
09. We Never Learn (Clip)

Wydawca: Vision Music (2008)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły