Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Encyklopedia :

Cinema Strange

Cinema Strange - amerykańska grupa death rockowa, powstała w Los Angeles. Ich koncertowe spektakle to oprócz muzyki także elementy filmu, tańca i sztuki. Jedną z wizualnych atrakcji jest wykonana przez zespół makieta Big Bena, do jej stworzenia posłużyły resztki jedzenia zza zębów, musze nogi i obcięte paznokcie. Cinema Strange to chluba północnoamerykańskiej sceny gotyckiej, ceniony jest zwłaszcza za niepotwarzalny i teatralny show sceniczny.
Pierwsze dwa wydawnictwa zespołu wydane zostały na taśmach magnetofonowych i do dziś stanowią formę trudno dostępnego materiału dla kolekcjonerów. Kolejne dwa wydawnictwa do postęp, jeśli chodzi o nośnik na którym zachowano archiwalny materiał. Wydawnictwa "Mediterranean Widow/Hebenon Vial" (1998) i "Lindsay's Trachea/Greensward Grey" (1999) wydane zostały na siedmiocalowych winylach, na całym świecie ukazało się jedynie, kolejno, 275 i 500 kopii czarnych krążków. Wszystkie wydane dotychczas albumy ukazały się sumptem zespołu. Płytowy debiut zespołu to zatytułowany po prostu "Cinema Strange" krążek wydany w 2000 roku. Dwa lata później ukazał się następca premierowej płyty "The Astonished Eyes Of Evening" (2002). Oba albumy to wynik współpracy amerykańskiego zespołu z niemiecką wytwórnią Trisol.

Po ukazaniu się wspomnianych płyt zespół, z niewiadomych powodów, postanowił przerwać współpracę z wytwórnią po czym słuch o zespole zaginął. Dowodem na to, że zespół egzystuje gdzieś z boku na scenie gotyckiej są dwa kolejne albumy, tym razem kompilacyjne: "A Cinema Strange 10th Anniversary Novelty Product" (2004) i "Quatorze Exemples Authentiques Du Triomphe De La Musique Décorative" (2006) a także cieszące się ogromnym zainteresowaniem występy na żywo. Jak zapewnia zespół, życie Cinema Strange toczy się dalej, jak zwykle w charakterystycznym dla nich kabaretowym stylu...

Skład:

Lucas Lanthier - wokal, kompozytor
Michael Ribiat - gitara elektryczna
Danny Ribiat - gitara basowa
Danny Walker - perkusja

Dyskografia:

01. Mediterranean Widow/Hebenon Vial (1998)
02. Lindsay's Trachea/Greensward Grey (1999)
03. Cinema Strange (2000)
04. The Astonished Eyes Of Evening (2002)
05. A Cinema Strange 10th Anniversary Novelty Product (2004)
06. Quatorze Exemples Authentiques Du Triomphe De La Musique Décorative (2006)

Oficjalna strona internetowa: www.cinemastrange.nightmarezone.de
MySpace: www.myspace.com/cinemastrange
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły