Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Film :

Casting do kolejnego filmu twórcy Siedliska

film, horror, kino grozy, casting, thriller, kino niezależne

Dokładnie rok temu, po pięciu latach niebytu artystycznego, powrócił niezależny reżyser filmowy Lethargus, znany z takich produkcji jak horror „Insomnia” czy teledysków, twórca tzw. retro-awangardy. Rok temu reżyser powrócił z filmem „Siedlisko”, który był przypowieścią o początku zagłady ludzkości widzianej z perspektywy tajemniczej kobiety. 

Od pierwszej premiery film zagościł na specjalnych pokazach min. na Śląsku w Jaworznie w Alternatywnej Kulturze, w prestiżowym CK Zamek w Poznaniu oraz na Krakowski festiwali grozy „KFASON”, gdzie i również w tym roku odbędzie spotkanie z twórcą na konwencie, dodatkowo Lethargus był gościem tegorocznego festiwalu filmowego „Kocham Dziwne Kino vol.8”.

Siedlisko, jego wersja reżyserska ma okrążyć parę pokazów by w pełni zakończyć ten rozdział filmu. 

Nowa produkcja ma nosić tytuł "Pustostan" i ma się zaczynać tam gdzie zakończył filmowy poprzednik (Siedlisko), czyli ma przedstawiać świat już po apoklalipsie, wyludniony z garstką ocalałych. 

Pracę scenariuszowe rozpoczynają się od października, między ostatnimi pokazami "Siedliska", dlatego też studio i twórca ogłaszają casting do nowej pordukcji, by już wyselekcjonować właściwych kandydatów do ról. Reżyser poszukuje trzy osoby z czego jedna to kobieta, ponieważ jak w poprzedniej produkcji kobieca rola również będzie istotna. 

Aby wziąć udział w castingu wystarczy polubić funpage facebookowy i za jego pośrednictwem wysłać dwa zdjęcia, krótkie bio, podać trzy ulubione filmy i uzasadnić dlaczego są te produkcje tak wyjątkowe, mile widziane osoby z doświadczeniem scenicznym, choć nie jest to czynnik decydujący, ważna jest wyobraźnia i ukryty talent. 

Wszelkie informacje podawane będą na bieżąco na profilu reżysera, warto spróbować, tym bardziej że poprzednik filmowy został doceniony przez publiczność i krytyk min. kanału "Galeria Horroru" oraz kultowego już "Horror Online", tym bardziej, że taka produkcja może stać się przepustką dla kolejnych, niezwiązanych z akurat tym twórcą. Poniżej potrzebny link: 

https://www.facebook.com/lethargusfilm/

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły