Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Relacje :

Cabaret Grey - U Bazyla, Poznań (01.10.2011)

W pierwszą sobotę października do Poznania zawitał młody, pochodzący z Legnicy projekt post punkowo - zimnofalowy, Cabaret Grey. Zespół powstał wiosną 2010 roku i w Poznaniu zagrał swój pierwszy koncert w ramach nowej imprezy N.O.I:R - Night Of Indie: Reconstruction, podczas której miała również swoją premierę nowa edycja składanki "Shadow Places". Cabaret Grey swoje muzyczne inspiracje czerpie głównie z old schoolowych klimatów lat 80-tych, jednak, jak podkreślają członkowie zespołu, nie ograniczają się one wyłącznie do alternatywnej twórczości tamtych czasów i duży wpływ na ich brzmienie ma również muzyka współczesna, a także ta z lat 70-tych czy nawet 50-tych. 
W sobotę nie zabrakło zatem old schoolowego, rockowego brzmienia i prawdziwie zimnej atmosfery. Niestety zabrakło publiczności i koncert odbył się w dość kameralnym gronie. Ogromna szkoda, gdyż zespół świetnie się zaprezentował i pomimo drobnych problemów z nagłośnieniem, zagrał magiczny i znakomity koncert. Cały występ wyglądał bardzo profesjonalnie, mam wrażenie, że muzycy świetnie czują się na scenie. Na pierwszy plan wysuwa się wokalistka, Salomea Wrona, która świetnie operuje swoim silnym, pewnym i głębokim głosem. Wszystkie utwory przy jej walorach wokalnych nabierają żywiołowości, dynamiczności oraz mocy. 
Cabaret Grey zaprezentował publiczności materiał ze swojej debiutanckiej EP'ki "Stirring", w tym absolutny hit "Grey lights", który z pewnością podbije nie tylko polskie parkiety na imprezach gotyckich. Było więc szybko, punkowo i energicznie, ale również nastrojowo i zimnofalowo. Nie zabrakło też niespodzianek na bis, czyli dwóch znakomicie wykonanych coverów: Maanam "Lipstick On The Glass" oraz Bauhaus "Dark Entries". Był to jeden z lepszych koncertów, jakie miałam ostatnio okazję oglądać. Jestem pod ogromnym wrażeniem głosu wokalistki i mam nadzieję, że niebawem zrobi się głośno o Cabaret Grey i będzie okazja, by ponownie zobaczyć ich na żywo
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły