Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Back to the 80's - Neon Romance / Cabaret Grey

Back to the 80's, Neon Romance, Cabaret Grey, post punk, coldwave

13 kwietnia 2014 roku odbędzie się w Łodzi impreza Back to the 80's, podczas której zagrają zespoły Neon Romance oraz Cabaret Grey. Gdyby istniał wehikuł czasu członkowie zespołu Neon Romance najchętniej cofnęliby się o trzydzieści lat. Do czasów, kiedy ludzie pisali listy, słuchali long playa, oglądali kasety vhs i pili wina na prywatkach. Neon Romance to electropopowe trio rozdarte pomiędzy kiczowatym chłodem lat 80., a tęsknotą za emocjami w bezdusznym świecie XXI wieku. Dwóch facetów na syntezatorach i dziewczyna na wokalu, w akompaniamencie bębnów, pędzącego basu i melodii, które nie zawsze są wesołe.

Zespół powstał wiosną 2012 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół, a zarazem zupełnych przeciwieństw – Michała Kapuścińskiego i Bartka Salamona zafascynowanych szeroko pojętą stylistyką tamtej dekady. Kilka miesięcy później dołączyła do nich Marika Tomczyk dokładając do tworzonych przez nich dźwięków subtelny wokal. Mocne nawiązanie do stylistyki lat 80-tych, widoczne w każdej płaszczyźnie – od doboru instrumentów oddających brzmienie tamtych czasów po starannie dopracowany image zespołu. Wszyscy, którzy tęsknią za tamtymi czasami, powinni sprawdzić, co Neon Romance ma do zaprezentowania.

Cabaret Grey jest post-punkową formacją czerpiącą garściami z dokonań takich zespołów jak Bauhaus, X-mal Deutschland, Siouxie And The Banshees, Skeletal Family, This Mortail Coil czy Chameleons. Pozostają wierni mrocznej stronie muzyki lat '80, tworzą zimne i surowe piosenki, podsycone gotycką nostalgią i deathpunkową energią. Zespół założony w 2010 roku, zaistniał na kilku składankach, wydał świetnie przyjętą EPkę "Stirring" i zagrał kilka koncertów (m.in. Praga, Poznań, Warszawa). Przez ostatnie 2 lata muzycy byli skoncentrowani na swoim drugim projekcie This Cold, teraz wracają do grania nieco chłodniejszych brzmień pod nazwą Cabaret Grey. Z nową frontmenką, nowym repertuarem i planami wydawniczymi. 

Klub DOM, Łódź (Piotrkowska 138-140)

13 kwietnia 2014, godzina 19:00

bilety 10zł - do kupienia w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły