Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Bloodgroup ponownie w Polsce

Przed tegorocznym występie na wielkim amerykańskim festiwalu South By Southwest wymieniono Bloodgroup na pierwszym miejscu listy "Nowych Zespołów, Które Koniecznie Trzeba Zobaczyć", porównując ich do The Knife i CSS w jednym. Po koncercie jeden z krytyków z kolei napisał: „To będzie tegoroczne odkrycie na miarą The XX”. Zespół będzie można zobaczyć 5 lipca w Pasażu Kultury podczas Festiwalu Malta oraz 6 lipca w warszawskim klubie Sen Pszczoły. Wstęp na koncert w Poznaniu jest bezpłatny. Bilety na warszawski koncert w cenie 20zł w przedsprzedaży i 25zł w dniu koncertu dostępne są w klubie oraz w rezerwacji mailowej klubu.
Formacja Bloodgroup, tworzy muzykę, którą najlepiej można określić jako mix elektroniki, muzyki tanecznej, electro i popu. Ich kawałki potrafią być tak nostalgiczne jak Islandia, tak energetyczne jak najlepszy rock and roll i tak, piękne jak wokalistka zespołu Sunna Þórisdóttir. To wszystko opatrzone jest tanecznym rytmem, który nawet największych sztywniaków wyciągnie na parkiet. W Islandii wszyscy wiedzą, że na ich koncert warto przyjść, bo rzadko który zespół tak dobrze ogląda się na żywo.

Zespół powstał w 2006 roku. Pierwszy materiał zatytułowany „Sticky Situation” wydał rok później. Album otrzymał bardzo pozytywne recenzje od krytyków, a grupa została okrzyknięta jedną z najciekawszych nowych grup w Islandii. Przez kolejne dwa lata Bloodgroup koncertowali i odwiedzili wielkie festiwale m.in. Roskilde (Dania), SXSW (USA) i NXNE (Kanda). Ich kolejny album „Dry Land” wydany w 2009 roku został nagrodzony islandzką nagrodą Kraumur przyznawaną najciekawszym nowym wydawnictwom. Większość islandzkich krytyków muzycznych określa ten album jako Najlepszą Płytę 2009 roku.
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły