Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Bilety na koncert Norther i Korpiklaani już dostępne

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy o wspólnym koncercie Korpiklaani i Norther w naszym kraju. Dojdzie do niego 29 listopada w stołecznej Progresji. Znane są już także ceny biletów oraz miejsca ich sprzedaży. Ci, którzy nie zamierzają czekać do ostatniej chwili i szybko pobiegną do klubu lub za pośrednictwem sieci Eventim kupią bilet - będą mięli szanse na specjalną pulę (150 sztuk) po 70 złotych. Po wyczerpaniu jej cena biletów w przedsprzedaży wyniesie 85 złotych a w dniu koncertu wzrośnie do 99 złotych.
Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora Global Promotion a także w serwisowym kalendarium.

Norther [melodic death metal - Finlandia]
Jest zespołem z Espoo/Helsinek, w Finlandii, wykonującym melodic death metal z elementami heavy metalu, black metalu i power metalu. Styl Northera jest bardzo podobny do Children of Bodom, sam zespół powiedział, że mają oni na nich wpływ. Jednakże ich utwory są bardziej melodyjne, a mniej techniczne. Zespół został założony na początku 1996, pod nazwą Requiem, przez gitarzystę Petri Lindroosa i perkusistę Toni Hallio, wspomaganych przez dwóch innych muzyków. Na początku zespół cierpiał z powodu braku odpowiedniego miejsca do prób, ale pod koniec 1997 gitarzysta Alexander Kuoppala (ex-Children of Bodom) znalazł dla nich odpowiednie miejsce na próby w Lepakko. W tym czasie zespół postanowił zmienić swoją nazwę z Requiem na Decayed. Ich szczęście było krótkotrwałe, nowe miejsce na próby zostało w krótkim czasie wyburzone. Muzycy, którzy początkowo współgrali z Lindroosem i Hallio szybko stracili swoją motywację i opuścili Requiem.
www.norther.net
www.myspace.com/norther 

Korpiklaani [folk metal - Finlandia]
Fundamentem zespołu Korpiklaani jest poprzedni projekt Jonne Järvelä (Shaman), który to postanowił nieco zmienić sposób swojej twórczej ekspresji. Jonne zrezygnował ze śpiewania w języku Sámi. Odszedł też od impulsywnego folk metalu. Jonne pragnął stworzyć coś bardziej zainspirowanego tradycyjną fińską muzyką folkową, nie rezygnując także z mocniejszych metalowych uderzeń. Pomogli mu w tym grający na skrzypcach Jaakko Lemmetty, basista Arto Tissari, grający na bębnach Matson, gitarzysta Toni Honkanen oraz perkusista Ali Määttä. Ich pierwszy album "Spirit of the Forest" wydany w 2003 roku, to entuzjastycznie przyjęta mieszanka metalu, folku i fińskiej "humppy" – porywającej do tańca skocznej melodii. Przy nagrywaniu kolejnej płyty do zespołu dołączył drugi gitarzysta – Cane i akordeonista Juho. Już po nagraniu "Voice of Wilderness" z zespołu z powodu służby wojskowej odszedł Arto Tissari zastąpiony później przez Jarkko Aaltonena. W podobnym czasie Korpiklaani z powodów osobistych opuścili również Ali Määttä i Toni "Honka" Honkanen. Korpiklaani tworzy muzykę kładącą szczególny nacisk na klimat, przez fuzję folkowo-metalowego brzmienia ozdobionego nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy.
www.korpiklaani.com
www.myspace.com/korpiklaani
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły