Paradoks
Ohlsson
Muzyka :

Korpiklaani i Norther w Polsce

Kilka tygodni temu wielbiciele fińskiej formacji Korpiklaani mogli zobaczyć występ zespołu przy okazji Przystanku Woodstock. Ci jednak, którzy od gigantycznego tłumu wolą kameralną przestrzeń klubową będą mogli swoich ulubieńców zobaczyć w warszawskiej Progresji. Wszystko bowiem wskazuje na to, że za sprawą Global Promotion zespół, w towarzystwie grupy Norther, pojawi się ponownie w naszym kraju 29 listopada.
O szczegółach wydarzenia będziemy informować na bieżąco. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora Global Promotion a także w serwisowym kalendarium.

Norther [melodic death metal - Finlandia]
Jest zespołem z Espoo/Helsinek, w Finlandii, wykonującym melodic death metal z elementami heavy metalu, black metalu i power metalu. Styl Northera jest bardzo podobny do Children of Bodom, sam zespół powiedział, że mają oni na nich wpływ. Jednakże ich utwory są bardziej melodyjne, a mniej techniczne. Zespół został założony na początku 1996, pod nazwą Requiem, przez gitarzystę Petri Lindroosa i perkusistę Toni Hallio, wspomaganych przez dwóch innych muzyków. Na początku zespół cierpiał z powodu braku odpowiedniego miejsca do prób, ale pod koniec 1997 gitarzysta Alexander Kuoppala (ex-Children of Bodom) znalazł dla nich odpowiednie miejsce na próby w Lepakko. W tym czasie zespół postanowił zmienić swoją nazwę z Requiem na Decayed. Ich szczęście było krótkotrwałe, nowe miejsce na próby zostało w krótkim czasie wyburzone. Muzycy, którzy początkowo współgrali z Lindroosem i Hallio szybko stracili swoją motywację i opuścili Requiem.
www.norther.net
www.myspace.com/norther 

Korpiklaani [folk metal - Finlandia]
Fundamentem zespołu Korpiklaani jest poprzedni projekt Jonne Järvelä (Shaman), który to postanowił nieco zmienić sposób swojej twórczej ekspresji. Jonne zrezygnował ze śpiewania w języku Sámi. Odszedł też od impulsywnego folk metalu. Jonne pragnął stworzyć coś bardziej zainspirowanego tradycyjną fińską muzyką folkową, nie rezygnując także z mocniejszych metalowych uderzeń. Pomogli mu w tym grający na skrzypcach Jaakko Lemmetty, basista Arto Tissari, grający na bębnach Matson, gitarzysta Toni Honkanen oraz perkusista Ali Määttä. Ich pierwszy album "Spirit of the Forest" wydany w 2003 roku, to entuzjastycznie przyjęta mieszanka metalu, folku i fińskiej "humppy" – porywającej do tańca skocznej melodii. Przy nagrywaniu kolejnej płyty do zespołu dołączył drugi gitarzysta – Cane i akordeonista Juho. Już po nagraniu "Voice of Wilderness" z zespołu z powodu służby wojskowej odszedł Arto Tissari zastąpiony później przez Jarkko Aaltonena. W podobnym czasie Korpiklaani z powodów osobistych opuścili również Ali Määttä i Toni "Honka" Honkanen. Korpiklaani tworzy muzykę kładącą szczególny nacisk na klimat, przez fuzję folkowo-metalowego brzmienia ozdobionego nutką szamańsko-pogańskiej tajemnicy.
www.korpiklaani.com
www.myspace.com/korpiklaani
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły