Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Imprezy :

Korpiklaani - jedyny koncert w Polsce

17 października we wrocławskim klubie Firlej wystąpi gwiazda sceny metal folk, fiński Korpiklaani. Zespół pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej najnowszy krążek "Traveskanto”, który już w tygodniu premiery szturmem zdobył listy zarówno niemieckie, jak i fińskie listy przebojów. Album zawiera 11 energetycznych utworów stanowiących mieszankę folku z trash metalem. Korpiklaani odwołując się do folkowej tradycji stwarza własny styl.
Wiele utworów Finów to autentyczne fińskie ludowe kompozycje wzbogacone ostrymi metalowymi dźwiękami. Na najnowszym krążku znalazły się zarówno instrumentalne kompozycje, jak również żywiołowe, utwory z ostrymii partiami gitar, które potrafią porwać do tańca niejednego zatwardziałego fana metalu. Formacja powstała w 2002 roku, po tym jak członkowie zespołu Shaman zdecydowali się na zmianę zarówno nazwy, jak i stylu. Korpiklaani, to cięższe metalowe brzmienie, ale również większy wpływ fińskiej muzyki folkowej. Pierwszy krążek, "Spirit of the Forest", wydany w 2003 roku został uznany za duże osiągnięcie w świecie Folk Metalu. Dwa lata później na rynku ukazuje się drugi album zespołu: "Tales Along This Road", a skład poszerza się o Juho Kauppinena - akordeon.

Po wielu zmianach personalnych, Leśny Klan (dosłowne tłum. z fińskiego) powraca w 2006 roku w sześcioosobowym składzie z płytą"‘Voice of Wilderness", gdzie oprócz ostrych gitarowych wstawek, oraz wspomnianego już akordeonu można usłyszeć skrzypce, flet, a nawet tradycyjną fińską lirę. Korpiklaani to nie tylko niekonwencjonalne brzmienie, ale również niecodzienny wizerunek sceniczny. Poroża łosiów oraz niedźwiedzie skóry to stałe elementy dekoracyjne zespołu. Formacja obecnie intensywnie koncertuje w Europie, jak również w Japonii promując ‘"Traveskanto". Już w październiku na żywo będzie można się przekonać zarówno o sile drzemiącej w muzyce Korpiklaani, jak i koncertowej energii zespołu.

Źródło: Metal Mind Productions
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły