Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Imprezy :

As I Lay Dying, Dying Fetus i Emmure na wspólnym koncercie w Polsce

As I Lay Dying, Dying Fetus, Emmure, Knock Out Productions

Knock Out Productions zaprasza na jubileuszowy koncert As I Lay Dying w towarzystwie znakomitych gości. Długo wyczekiwany powrót Amerykanów nastąpi już wiosną przyszłego roku. As I Lay Dying przyjedzie do nas w ramach europejskiej trasy „Two Decades Of Destruction” z okazji 20-lecia swojej działalności. Podczas koncertów grupa będzie też promować swoją najnowszą płytę - „Shaped By Fire” (2019, Nuclear Blast Records).

U boku zespołu wystąpi potężny death metalowy skład Dying Fetus oraz deathcore’owy Emmure, promujący aktualnie swój najnowszy album „Hindsight” (2020, Sharptone Records). As I Lay Dying, Dying Fetus oraz Emmure wystąpią 12 kwietnia 2022 roku w warszawskim klubie Progresja.

Bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży od poniedziałku, 6 września (od 11:00) w SKLEP KNOCK OUT.

   
AS I LAY DYING (USA) metalcore:

W 2000 roku w kalifornijskim San Diego powstała grupa As I Lay Dying, która znakomicie połączyła metalcore i melodyjny death metal. Formacja trafiła w gusta szerokiej publiczności, czego dowodem miejsca w pierwszej dziesiątce "Billboardu" kilku albumów oraz nominacja do Grammy w 2008 roku za utwór "Nothing Left". Po ukazaniu się płyt "An Ocean Between Us" (2007), "The Powerless Rise" (2010) i "Awakened" (2012) AILD znalazł się w ścisłym topie metalcore'u, a w 2019 roku - po premierze płyty "Shaped By Fire", zespół udowodnił, że nie zamierza opuszczać zdobytego szczytu.

DYING FETUS (USA) death metal:

W 2021 roku minęło 30 lat od założenia jednej z najbardziej zasłużonych załóg deathmetalowych, czyli amerykańskiego Dying Fetus. Z trójki muzyków, którzy w 1991 roku zapragnęli grać brutalny death metal, w zespole ze stanu Maryland wciąż jest John Gallagher.

Gitarzyście i jednocześnie obdarzonemu piekielnym growlingiem wokaliście towarzyszą od lat Sean Beasley i Troy Williams. Warto też wspomnieć, że Johnowi zdarzało się wspierać kumpli z Suffocation podczas europejskich tras, kiedy Frank Mullen musiał zostać w Stanach. Dying Fetus są wierni swojemu stylowi. Gallagher nie lubi eksperymentować, więc łatwo się domyślić, jaka muzyka znajdzie się na kolejnym wydawnictwie kapeli. Nie ma co liczyć na klimatyczne wstawki, czy melodie. Choć lider nie ukrywa swojej nienawiści do mainstreamu i mainstreamowej muzyki, Dying Fetus został doceniony przez popularną produkcję. Choć o serial "South Park", w którym w 2019 roku został wykorzystany numer kapeli "Second Skin".

EMMURE (USA) deathcore, metalcore, groove metal:

Emmure to jeden z tych zespołów, dzięki którym metalcore i deathcore wciąż mają się dobrze. Co jakiś czas kapela wzbudza kontrowersje, w czym duża zasługa frontmana, Franka Palmeriego, któremu zdarza się nie wiedzieć, że milczenie bywa złotem.

Zespół istnieje od 2003 roku. Powstał w New Fairfield w stanie Connecticut, ale później jego kwaterą główną stał się Nowy Jork. Pierwsze inspiracje pochodziły ze strony nu metalu. Potem doszedł hard core, hardcore punk, elementy rapu, muzyki alternatywnej. Palmeri jako tekściarz czerpie z religii, filozofii, uniwersum Marvela i spraw społecznych. Od 2018 roku na stałe współpracuje z Frankiem dwóch muzyków, basista Nicholas Pyatt i gitarzysta Joshua Travis. W 2020 roku Emmure doczekał się premiery ósmego albumu "Hindsight".

Wystąpią:
AS I LAY DYING (USA) metalcore
Dying Fetus (USA) death metal
Emmure (USA) deathcore, metalcore, groove metal

Kiedy: 12 kwietnia (wtorek) 2022
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 139 zł – przedsprzedaż, 160 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na koncert będą dostępne od poniedziałku, 6 września (od 11:00) na:
- SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)


Zaprasza Knock Out Productions

    
    

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły