Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Anthrax zagra w Krakowie

Anthrax, Koncerty, thrash metal, metal

Knock Out Productions zaprasza na koncert legendy thrash-metalu, zespołu Anthrax. Długo oczekiwany klubowy koncert nowojorczyków odbędzie się 2 czerwca 2014 roku w klubie „Fabryka”. Bilety na koncert pojawiły się już w sprzedaży. Kiedy przychodzi do wymienienia największych zespołów thrashmetalowych, ta nazwa zawsze musi paść. Metallica, Slayer, Megadeth i właśnie oni – Anthrax, wynieśli ten gatunek na szczyty, nagrali mnóstwo klasycznych dla thrashu numerów i płyt, stworzyli swój własny, rozpoznawalny styl. Mają tyle samo lat, co Metallica, ale powstali na drugim końcu USA, w Nowym Jorku.

Początki w grupie pamięta tylko jej główna postać, gitarzysta Scott Ian. Złotych czasów thrashu z obecnych członków Anthrax doświadczyli też Joey Belladonna, Frank Bello i Charlie Benante, których staż w zespole jest niewiele krótszy od lidera. W składzie: Ian, Belladonna, Bello, Benante i z Danem Spitzem na gitarze prowadzącej, kapela nagrała legendarne płyty – "Spreading The Disease", "Among The Living", "State Of Euphoria" oraz "Persistence Of Time". Trzy ostatnie pokryły się złotem w USA (łącznie na świecie zespół "ożenił" ponad 15 mln nośników). Nową jakość wniósł John Bush, kapitalny wokalista, który zastąpił Joeya w 1992 roku i współpracował z Anthrax przez kolejnych 13 lat (m.in. album "Sound Of White Noise", na którym gościnnie pojawił się Angelo Badalamenti, twórca muzyki do "Twin Peaks").

Anthrax wciąż promuje album "Worship Music" z 2011 roku, który zebrał entuzjastyczne recenzje. Z muzyków, którzy go nagrywali, nie ma już w składzie Roba Caggiano. Zastąpił go znany z Shadows Fall gitarzysta Jonathan Donais. Z nim Anthrax zaprezentuje się po raz kolejny w Polsce, po raz kolejny po dłuższej przerwie w klubie. Legenda jest wyjątkowa pod tym względem, że równie doskonale wypada na wielkiej festiwalowej scenie, jak i na klubowej. W "Fabryce" będzie mikstura thrashowej klasyki, nowych numerów i kapitalna atmosfera, jaką muzycy Anthrax zawsze potrafią wytworzyć. Przybywajcie i delektujcie się!

Zagrają:

ANTHRAX (USA) thrash metal

+

Support

Kiedy: 02.06.2014

Gdzie: Kraków, Fabryka, ul. Zabłocie 23

Bilety: 90 zł przedsprzedaż, 100 zł w dniu koncertu

Zaprasza Knock Out Productions.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły