Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Literatura :

Andrzej Pilipiuk - Konan Destylator

Andrzej Pilipiuk, Konan Destylator, Fabryka Słów, fantasy, Jakub Wędrowycz

Niebawem będziecie mogli degustować wyborną premierę książkową „Konan Destylator” Andrzeja Pilipiuka. Opowiada ona mrożącą bimber w butelkach historię niejakiego Jakuba Wędrowycza. Jakub jest człowiekiem o wybujałej fantazji, nieugiętej woli i braku zrozumienia dla bliźniego. Jest to bohater romantyczny i przaśnie aromatyczny. Każdego dnia chwyta sękatą ręką przeciwności losu za gardło i chlasta je naostrzonym bagnetem wyciągniętym z cholewy. Jakub Wędrowycz jest Superbohaterem, którego potrzeba naszej rozmiękczonej cywilizacji!

Gdy wszelkie metody zawiodą, zawsze można wezwać kogoś kto kopnie wszelkie przeszkody w przysłowiową dziuplę. Niech żyje Jakub Wędrowycz, ostatnia sękata deska ratunku!

Jakub Wędrowycz to przerażający wiekowy ochlapus, wiejski egzorcysta, bimbrownik i kłusownik, porażający otoczenie wyglądem, zapachem i kulturą osobistą – a raczej jej brakiem. W towarzystwie równie odrażających kumpli pije, produkuje samogon, wdaje się w awantury oraz wypełniając wolę przodków regularnie likwiduje przedstawicieli wrogiego rodu – Bardaków. W postaci Wędrowycza, jak w soczewce skupiają się wszelkie możliwe polskie wady, przywary i stereotypy, ale jego chamstwo, wieśniactwo, buractwo, brak rozterek i hamulców moralnych oraz bogaty arsenał broni i materiałów wybuchowych zapewniają mu przewagę nad każdym przeciwnikiem.

ANDRZEJ PILIPIUK

Człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce. Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę, sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich, ale przede wszystkim celebryty - Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który już od lat rozśmiesza do łez.

"Konan Destylator" ukaże się 26 października nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły