Zabawa w chowanego
Lem
Recenzje :

Amber Asylum - The Natural Philosophy Of Love

The Natural Philosophy Of Love, Amber Asylum, Frozen In Amber, Mystic Production, ambient, neoclassical

„The Natural Philosophy Of Love” to druga płyta Amber Asylum, która ukazała się rok po debiucie „Frozen In Amber”. W internecie znaleźć można różne jej okładki, a większość portali zamieszcza siedmioutworową tracklistę. Ja na kasecie Mystic Production kawałków mam osiem i okładkę chyba oryginalną, a ta inna wersja znajduje się na późniejszych wznowieniach.

 

Na „The Natural Philosophy Of Love” Amber Asylum dalej porusza się w neoklasycznych i ambientowych klimatach, lecz znacznie zwiększyła się ilość utworów, w których występuje śpiew. Jest on delikatny i tylko kobiecy, a delikatna jest też cała płyta. Wprawdzie pierwszy „Cupid” jest intensywniejszy, ale jest to tylko wzmocniona tonacja instrumentów smyczkowych, które są podstawą całego albumu. Dalej robi się bardzo spokojnie i subtelnie. Muzyka czasem wręcz ledwo się sączy zmuszając słuchacza do wytężenia uwagi żeby nie zatracić wątku.

Niezależnie od tego czy jest wokal, czy go nie ma i czy jest bardziej klasycznie, czy ambientowo, jak w ostatnim „Poppies”, Amber Asylum zawsze jest smutny i tęskny. Dźwięki wydobywają się powoli, a wzburzenia i większe napięcia są niewielkie, przy czym urastają do rangi punktów kulminacyjnych. Dużo tej błogości, niewiele z tego wynika melodii i na dłuższą metę jest to trochę nudne i moim zdaniem, brakuje tej płycie emocji i większego zaangażowania instrumentalnego. Ciężko przez tak długi czas skupiać się na tak rozrzedzonych dźwiękach. Taki był jednak zamysł i jak ktoś ma ochotę to może sięgnąć po „The Natural Philosophy Of Love” w celach relaksacyjnych. Na pewno się nada do wyciszenia i uspokojenia.

 

Tracklista:

01. Cupid
02. Exodus
03. Waltz
04. Lookin Glass
05. Song Of The Spider War
06. Jorinda And Joringal
07. Looking Glass Reprise
08. Poppies

Wydawca: Relapse Records (1997)

Ocena szkolna: 4-

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły