Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Alastor - Out of Anger

12 listopada nakładem wytwórni Metal Mind Productions ukaże się najnowsza płyta kutnowskiego zespołu thrash metalowego Alastor, zatytułowana "Out of Anger". Będzie to pierwsze wydawnictwo zespołu zarejestrowane po zmianie na stanowisku wokalisty. Latem 2010 r. Roberta Stankiewicza, śpiewającego w Alastor od samego początku istnienia kapeli, zastąpił Mish Jarski. Album zawiera 8 utworów pod znakiem nowoczesnego thrashu z domieszką tradycyjnych brzmień i trwa w sumie 53 minuty. Zarejestrowany został jesienią 2011 r. w olkuskim ZED Studio Tomka Zaleskiego.
Mastering materiału powierzony został Jackowi Kurnatowskiemu. Na płycie usłyszymy również byłego gitarzystę, Marcina "Crowbara" Bilickiego, który opuścił zespół w lutym 2012 r. Do nagrania dwóch utworów zaproszono gości z zaprzyjaźnionych zespołów. W "Real Face" usłyszymy wokal Bartosza "Bartona" Szarka z zespołów Lostbone oraz Chain Reaction, a w "My Soul" naszych przyjaciół z Horrorscope - wokal Adama "Baryły" Bryłki i solówkę gitarową Lecha "Blackpitfather" Śmiechowicza.
Oto jak o nowej płycie wypowiadają się członkowie zespołu:
Sławek Bryłka: "Pracę nad nim rozpoczęliśmy wiosną 2011, by na przełomie października i listopada, zarejestrować go w Zed Studio Tomka Zalewskiego. Wybór studia nie był przypadkowy, pracowaliśmy z Tomkiem przy nagrywaniu poprzedniej płyty „Spaaazm”, więc i ten materiał postanowiliśmy powierzyć jemu. Samo nagrywanie ścieżek poszło dość szybko, około dwóch tygodni, później jednak miksy i wszelkie poprawki oraz mastering zajęły więcej czasu. Nie spieszyliśmy się jednak, ponieważ chcieliśmy dopracować wszystko w najmniejszym szczególe. Na „Out Of Anger” znajdziecie 8 utworów, łącznie ok 53 min muzyki. To mocna dawka thrashu made by Alastor. Niespodzianką będzie fakt, że materiał nagrany jest tylko w wersji anglojęzycznej, co jest pewnym novum dla produkcji Alastor. Mimo to mam nadzieje, że nasi fani dostaną porządnego kopa w tyłek i zmiana ta nie będzie miała aż tak istotnego wpływu."
Mish Jarski: "Praca nad materiałem na nową płytę Alastor była chyba najtrudniejszym zadaniem muzycznym, z jakim miałem do tej pory do czynienia. Nie bez znaczenia jest tu fakt, że musiałem się zmierzyć z postacią Stonka. Wszelkie próby upodobnienia się do niego w kwestii stylu pisania tekstów, układania linii od razu byłyby rozpoznane przez słuchaczy jako nieautentyczne, dlatego postanowiłem podejść do tego jak do całkowicie nowego zespołu – po prostu zrobić wszystko po swojemu. Oczywiście, koledzy z kapeli po przesłuchaniu tego, z czym przychodziłem na próby, wprowadzali pewne, czasami drastyczne, zmiany, ale z pewnością to co słyszycie jest "mną"! Sama praca, z racji dzielącej nas odległości, wymagała olbrzymiego zaangażowania obu stron samodzielnej pracy w domu. Wspólnym mianownikiem tekstów utworów zawartych na płycie jest tytułowy "gniew" - tytuł płyty można tłumaczyć jako "powstała z gniewu". Trudno jest rozkładać każdy pojedynczy utwór na czynniki pierwsze, gdyż sama konstrukcja jest dość uniwersalna i odbiór poszczególnych słów może być różny w zależności od nastroju i przeżyć słuchającej osoby. Jestem szalenie ciekaw jak zostanie odebrane to wcielenie Alastora i nie mogę się doczekać, aż zobaczę ten album na sklepowej półce, to będzie olbrzymia satysfakcja."
Thrash metalowy zespół Alastor powstał 1986 roku w Kutnie. To kultowa formacja, posiadająca ugruntowaną pozycję na polskiej scenie metalowej. Dotychczas wydane albumy studyjne zostały docenione zarówno przez słuchaczy, jak również krytyków, a nazwa Alastor może być bez trudu odnaleziona w „Encyklopedii polskiego rocka” autorstwa Leszka Gnoińskiego. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło, Mayday Rock Festival, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Hunter Fest i wiele innych. Alastor koncertował także z wieloma zespołami zaliczanymi do polskiej, jak i światowej ścisłej czołówki, m.in.: Nasty Savage, Exumer, Living Death, Sodom, KAT, Turbo, Wilczy Pająk, Dragon, Tankard, Death Angel czy Flotsam&Jetsam. Debiutancki album „Syndroms of the Cities”, wydany w 1989 roku przez włoską wytwórnię Metalmaster, dostępny był w całej Europie. Polskojęzyczna wersja pojawiła się rok później nakładem wytwórni Polmusic w formacie MC. Nagrany w 1990 r. album „Przeznaczenie” (ang. „Destiny”) został wydany dopiero we wrześniu 2012. W 1992 roku Carnage Records wydał kasetę „Garage’92 - Live Sessions”. W 1993 roku Alastor wygrał konkurs podczas FMR w Jarocinie i dzięki temu nagrał rok później album „Zło” (LoudOut Records). Po 3 latach, w 1997 roku ukazało się kolejne wydawnictwo zespołu zatatuowane „Żyj, gnij i milcz” (Morbid Noizz). Mimo dobrych recenzji albumu, zawiodły kwestie promocyjne, które finalnie doprowadziły do zawieszenia działalności zespołu. W 2005 roku zespół został reaktywowany by 4 lata później wydać wysoko oceniony album „Spaaazm” (Fonografika/Metal Mundus). Rok 2010 zapoczątkował zmiany w składzie - po ponad 20 latach działalności szeregi opuścił wokalista Robert Stankiewicz, a jego miejsce zajął Michał „Mish” Jarski. Dalsze zmiany na stanowisku gitarzysty oraz basisty stworzyły jeden z najsilniejszych składów w historii zespołu Alastor.
Tracklista:
1. Beaten2. Look at Me3. Real Face4. Crawling5. Out of Anger (In Your Face)6. Righteous Kill7. Hatemate8. My Soul
Wydawca: Metal Mind Productions (2012)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły