Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Akathartos - Baptised By Darkness

Baptised By Darkness, Akathartos, Under The Sign Of Garazel Productions, black metal, dark ambient

Nie jest łatwo dowiedzieć się czegoś o płycie „Baptised By Darkness” Akathartos na podstawie jej okładki, gdyż cała zapisana jest hieroglifami. Dobrze, że chociaż na grzbiecie nazwa zespołu i tytuł płyty są wyszczególnione normalnymi literami, bo przynajmniej wiadomo czego słuchamy. Akatharos to zespół rosyjski, który zadebiutował w Under The Sign Of Garazel Productions, bardzo podziemną i szatańską EP, na którą składają się trzy black metalowe utwory i cztery dark ambientowe intra.

Obie formy wyrazu mają jednak bardzo podobny klimat, pasują do siebie i się uzupełniają. Przede wszystkim obie docierają z wyjątkowo głębokich czeluści, gdzie nawet potępionym duszom strach zagląda w oczy. Otchłań jest niezmierna i wiruje wokół pogrążonego w ciemności nieszczęśnika, który odważył się do niej zstąpić na wieczne zatracenie. Bardzo szybko można się tu pogubić i zupełnie przestać się orientować co do kierunków ruchu i wirowań przestrzeni. Czerń jest zupełna i migająca szalonym wirem przerażających cieni. Mimo, że numery i intra następują naprzemiennie, nie pomaga to się odnaleźć, bo wszystko zlewa się w jedną czarną dziurę, w której można utknąć i szamotać się jak w sieci.

A cały ten koszmar odbywa się w towarzystwie diabelskiego rzężenia. Szepczący charkot towarzyszących nam nieustannie biesów, wciąż przypomina, że nie jesteśmy tu sami, a rdzenni mieszkańcy tych czeluści tylko czekają, żeby nas rozerwać na strzępy. Wzmaga to dobitnie uczucie towarzyszącej nam paranoi i wzbudza lęk już od samego początku. I właśnie ta atmosfera jest największym atutem Akathartos, bo płytka jest naprawdę wkręcająca i można w nią odpłynąć.

Tracklista:

1. Black Mass (Intro)
2. Death Embrace Of Lamashtu
3. Olahm – Ha – Qliphoth (Intro)
4. Enslavement Of Christian Souls
5. Golahab The Great Fire (Intro)
6. Eternal Hatred To Son Of Nazareth
7. Glory Our Father, Satan! (Outro)

Wydawca: Under The Sign Of Garazel (2021)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły