Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Aeternus Prophet - Безжальність

Безжальність, death metal, Aeternus Prophet, grindcore, hard core

Aeternus Prophet to ukraiński projekt death metalowy, powstały w 2010 roku. W 2012 wydali płytę zatytułowaną „Безжальність”. Jest to raczej prosta muzyka, charakteryzująca się surową produkcją.

 

Zagłębiając się w „Безжальність” odnoszę wrażenie, że raz jest lepiej, a raz gorzej. Czasem muzyka nabiera głębi, a riffy większej werwy, jednak jest dużo momentów takiego trochę rzępolenia, co dotyczy zarówno gitar, jak i basu. Odnosi się wrażenie, że Aeternus Prophet jest zespołem początkującym, a ich materiał przypomina nagrania sprzed kilkunastu, dwudziestu lat.

Nie jest to death metal ani szczególnie mocny, ani szybki, ani brutalny. Nie jest też zbytnio melodyjny, czy wybitnie instrumentalny. Właściwie to jest taki przeciętny pod każdym względem. Czasem coś ruszy bardziej z kopyta, tak, że nóżka, albo bania zaczyna podrygiwać, ale dużo jest fragmentów przemijających bez emocji. Gitary nie niosą ze sobą odpowiedniej dawki śmiercionośnego ładunku, nie mają zbyt dużej siły przebicia.

Płyta jest po ukraińsku. Tylko w intrze są głosy po angielsku. Wokal to głęboki growling i na tym albumie wyróżnia się na plus. W ósmym „Небажана присутність” momentami przeradza się nawet w grindowy kwik. Z kolei następny „Духовно мертві” cały, łącznie ze śpiewem jest bardziej hardcoreowy. Po nim następuje elektroniczne „Outro”, a na koniec jest jeszcze bonusowy numer po angielsku „Sport Anthem”.

„Безжальність” to propozycja dla kolekcjonerów i poszukiwaczy death metalowego półświatka z różnych szerokości geograficznych. Na pewno jest to płyta do posłuchania, nie odważyłbym się jej jednak polecać ze względu na treści muzyczne, bo do euforii to tutaj sporo brakuje.

 

Tracklista:

01. Intro

02. Шлях

03. Безжальність

04. Мільйони безіменних могил

05. Посохле коріння

06. Плющем сповиті сновидіння

07. Наша кров та повітря

08. Небажана присутність

09. Духовно мертві

10. Outro

11. Sport Anthem

Wydawca: Rostok Records (2012)

Ocena szkolna: 3+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły