Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Accept wraca do Polski

Wszyscy fani Heavy metalu mogą się radować. Po ubiegłorocznym znakomitym występie, grupa Accept postanowiła wrócić do nas 22 kwietnia 2012 na jedyny koncert w stołecznej Stodole. Nie jest jeszcze znana grupa, która będzie supportowała Niemców tego dnia.
Założony na początku lat 70 – tych przez wokalistę Udo Dirkschneidera i gitarzystę Michaela Wagenera zespół, po wielu latach zawieszenia , w 2009 roku powrócił do muzycznego świata, aby zaskoczyć swoich fanów nowym krążkiem, a przede wszystkim nowym wokalistą. Ku radości zwolenników Accept w 2010 roku pojawiła się nowa płyta zespołu zatytułowana „Blood Of The Nations”. Od tego roku grupa zagrała ponad 180 koncertów w Stanach Zjednoczonych i Europie. Zespół w ciągu tych 25 lat wydał 12 albumów studyjnych i trzy koncertowe, zarejestrował także DVD w 2002 roku zatytułowane „Metal Blast From The Past”. Sprzedaż płyt Accept sięga ponad 17 mln. egzemplarzy! Grupa ma na koncie trasy koncertowe u boku między innymi: Kiss, Metallica, Ozzy Osbourne, Iron Maiden czy Motley Crue. Accept supportował także AC/DC podczas ich ostatniej trasy koncertowej, był także gwiazdą festiwali Sonisphere w Stambule i Bukareszcie. W 2011 roku grupa odebrała w Berlinie nagrodę Metal Hammer Award – Best Metal Anthem. Jednym z najsłynniejszych utworów zespołu jest "Metal Heart", który zawiera fragmenty "Dla Elizy" Ludwiga van Beethovena i "Marszu Słowiańskiego" Piotra Czajkowskiego.

Przez lata działalności skład zespołu mocno zmieniał się. W 1976 roku do Dirkschneidera i Wagenera dołączyli gitarzysta Joerg Fischer, perkusista Frank Friedrich i basista Peter Baltes. Tego samego roku Wagener opuścił grupę, na jego miejsce wskoczył Wolf Hoffman. W tym składzie Accept nagrał płytę mocno docenioną przez rynek pod hasłem „I’m a Rebel”, potem idąc za ciosem artyści wydali album „Breaker”, który był już prawdziwym sukcesem. Accept postawił od tego momentu na mocniejsze, heavy metalowe brzmienie. W takim klimacie muzycznym zespół wydał kolejny album „Restless and Wild” i zaraz później: "Balls To The Wall" (1983), "Metal Heart" (1985) oraz "Russian Roulette" (1986), które stały się mocnymi pozycjami rynku muzycznym. Od tamtej pory Accept przeszedł wiele zawirowań personalnych, aby ostatecznie w 1997 roku muzycy skupili się na swoich solowych karierach. Zespół powrócił na scenę w 2009 roku w składzie: Mark Tornillo - śpiew, Wolf Hoffmann - gitara elektryczna, Herman Frank - gitara elektryczna, Peter Baltes - gitara basowa, Stefan Schwarzmann - perkusja.

W tej chwili zespół pracuje nad nową płytą, którą fani będą mogli usłyszeć wiosną przyszłego roku. Produkcją zajmuje się ponownie, jak przy okazji albumu „Blood Of The Nations” - Andy Sneap, który ma na swoim koncie współpracę między innymi z Motorhead, Exodus, Nevermore czy Arch Enemy. Podczas warszawskiego koncertu Accept zaprezentuje utwory z nowej płyty!

Bilety w sprzedaży już od poniedziałku, 17.10!

Ceny biletów:
W przedsprzedaży: 120 zł
W dniu koncertu: 140 zł

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły