Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

30-lecie Sepultury we Wrocławiu

Sepultura, thrash metal, groove metal, death metal

Knock Out Productions informuje, że legendarna Sepultura będzie świętować swoje 30-lecie także w Polsce. Koncertowe przyjęcie urodzinowe brazylijskiej formacji odbędzie się we Wrocławiu, 13 listopada w klubie Stary Klasztor. Jednocześnie przypominamy o koncercie Sepultury w Fabryce, który odbędzie się już 3 sierpnia. W Krakowie Brazylijczykom towarzyszyć będzie thrashowy kult – Nuclear Assault.

SEPULTURA (Brazylia) thrash metal, groove metal, death metal: 

Ta nazwa mówi wszystko. Wielka legenda metalu, twórcy klasycznych płyt „Beneath The Remains”, „Arise", „Chaos A.D.”, „Roots”. Którzy tak wspaniale wkomponowali muzykę etniczną w granie ekstremalne, którzy nagrywali z autentycznymi brazylijskimi indianami. Wszystko zaczęło się w 1984 roku w Belo Horizonte od decyzji dwóch nastolatków, braci Maxa i Igora Cavalerów, o założeniu zespołu i łojeniu ostrej muzyki po tym, jak kumpel podsunął im do posłuchania płytę Venom. Reszta to już historia, której karty zapisywali bądź zapisują: Andreas Kisser, Paulo Jr., Wagner Lamounier, Roberto Raffan, Jairo Guedz, Jean Dolabella, Eloy Casagrande.

Z Sepulturą po Maxie i Igorze jest trochę jak z Marillion, czy, żeby być bliżej bliżej stylistycznie i ideologicznie, z Mayhem. Pewna grupa uznaje tylko zespół z Fishem / Euronymusem oraz dokonania z nimi w składzie, inni nie mają nic przeciwko poznawaniu muzyki, którą tworzy wcielenie obecne. Andreas, Paulo, Derrick Green i Eloy Casagrande nic sobie nie robią z docinków, zbywają pytania o reaktywację najsłynniejszego składu Sepultury i konsekwentnie pracują na powiększenie dorobku. Wyprodukowany przez Rossa Robinsona (nadał brzmienie „Roots”) album „The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart” z 2013 roku to dowód na to, że brazylijska kapela z Amerykaninem na wokalu wciąż ma coś ciekawego do powiedzenia na styku thrashu, death metalu i groove metalu.

Zagrają:

SEPULTURA (Brazylia) thrash metal, groove metal, death metal

+ support

13 (piątek) listopada 2015

Wrocław - Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu

Knock Out Productions

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły