Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Muzyka :

1984, Das Moon, Hatestory, Split w warszawskim FonoBarze

1984, Das Moon, Hatestory, Split, zimna fala, post punk, rock, electro, cold wave

5 grudnia w warszawskim FonoBarze odbędzie się niecodzienne wydarzenie muzyczne. Na scenie spotkają się formacje: Hatestory, Das Moon i 1984. Supportować im będzie niezwykły projekt eksperymentalny – Split Wolne Media. Split - dotychczas człowiek od wizualizacji w 1984. Tym razem jako samodzielny, niezależny projekt „Wolne Media”. Na scenie występuje w towarzystwie Pipka i Biszopa (wyimaginowani towarzysze, którzy występują w wizualizacjach towarzyszących występom Splita). Wolne Media to zaskakujący montaż obrazu, słowa i muzyki w wykonaniu autora. Kabaretowo i poważnie, rapowo i melodyjnie.

Hatestory – warszawska formacja powstała w 2004 roku. Po rozpadzie zimnofalowej „Evy”, Klaus, Slavik i Niuniek, nagrali instrumentalne demo z 7 utworami. Jeden z utworów – „Budujesz faszyzm przez nietolerancję”, z wokalnym wsparciem Nancy (ex Junkie Train), pojawił się na trybutowej składance „Nie ma zagrożenia jest Dezerter”. Zespół działał wtedy pod nazwą „Wrony na śniegu”. W 2012 ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Lovestory”. W 2013 do zespołu dołączyła Klaudia – nowa wokalistka. Obecnie zespół koncertuje w składzie: September vel Klaus (bas), Slavik (gitara), Staszek (perkusja) oraz Klaudia (wokal). 

Das Moon – to duża dawka elektroniki z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i industrialnych instrumentów perkusyjnych + charyzmatyczny głos Daisy K., wokalistki i poetki. W 2011 r. nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia ukazała się pierwsza płyta Das Moon pt. "Electrocution". Album zmasterowali Emily Lazar i Joe LaPorta w nowojorskim studiu The Lodge (współpraca m.in. z Depeche Mode, The Prodigy, Björk). W 2012 roku Das Moon otworzył polską edycję festiwalu Electronic Beats w Gdańsku i zagrał jako jedyny polski zespół przed gwiazdami tego festiwalu (Squarepusher, James Blake, Digitalism). W 2013 roku Das Moon wystąpił na Wave Gotic Treffen (WGT) - największym na świecie festiwalu muzyki dark, electro-industrial i gothic oraz na na rodzimym Castle Party w Bolkowie. Obecnie zespół pracuje nad druga płytą której wydanie planowane jest na pierwszą połową 2014 roku. Skład zespołu: Daisy K. (wokalistka, autorka tekstów), DJ Hiro Szyma (instrumenty klawiszowe, perkusjonalia), Musiol (instrumenty klawiszowe, gitara) oraz Paweł Gawlik (producent muzyczny). 

1984 - powstał w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy m.in. Piotra Mizernego Liszcza – wtedy jeszcze tylko gitarzysty. Przez ten czas Mizernemu towarzyszyło wielu muzyków, przede wszystkim z rzeszowskiej sceny muzycznej. Obecnie 84 to Mizerny (gitara jak i wokal!) oraz łódzki muzyk Robert Tuta znany również ze współpracy z Agressivą 69, Bielasem i Marynarzami, NOTem oraz Maćkiem Maleńczukiem. 1984 w swoim dorobku ma takie kąski jak: Sztuczne oddychanie, Specjalny rodzaj kontrastu, Tu nie będzie rewolucji, Radio niebieskie oczy Heleny czy Dla kogo pracujesz?. Obecnie na koncertach oprócz tych starych numerów prezentują kilka z nowego materiału, który już wkrótce ukaże się na płycie. 

Start: 20.00

Bilety: 17 zł przedsprzedaż w Ticket Pro / 25 zł w dniu koncertu 

Miejsce: Klub FonoBar, ul. Wawelska 5, Warszawa

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły