Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin

Kobiece wokale. Jakie są wasze ulubione, za co je cenicie?. Strona: last

Wysłany: 2006-09-02 20:29

Heh, dokładnie te same nazwiska mi przyszły do głowy jak zobaczyłem temat Angela Gossow i Liv Kristine (ostatnio bardziej solo). Poza tym podobają mi się Otep Shamaya (Otep) i Kimberly Goss (Sinergy).
Dużo dobrego słyszałem też o wokalistce Sceptic, ale jakoś nie miałem okazji posłuchać...
Aha! I jeszcze moja znajoma z Zielonej Góry, Ningal (ex-Mystherium, Ageless i co tam jeszcze...



Wysłany: 2006-09-02 20:58

[b:a728f937dc] Candace Kucsulain[/b:a728f937dc] z [b:a728f937dc]Walls Of Jericho[/b:a728f937dc] :evil:

--------------
Sikth-Where Do We Fall?


united we stand divided we fall


Wysłany: 2006-09-02 22:05

Hmm Christina Scabbia :)



Wysłany: 2006-09-02 22:31

kulkuri (Bicz)
kulkuri
Posty: 31
Poznań / Koszalin

Liv Kristine, ale gdy śpiewa klasycznie, sopranem
podobnie Sharon den Adel
ale to Ihriel (Peccatum, Star of Ash) jest niepowtarzalna


don't worry but memento mori


Wysłany: 2006-09-02 23:49

minawi (Moderator)
minawi
Posty: 6188
Poznań / Iława

eeeee, chlopaki , co wy za gust macie :P
Taria z Nightwisha wyje tak, że uszy bolą.... Uwazam że Anneke z The Gathering ma zajebisty wokal, niewazne czy robi taką czy inną muzę, poza tym Christina Scabbia jest przereklamowana :/ Z polskich wokali podoba mi się głós aktualnej wokalistki Batalionu D'Amour... jak sobie coś przypomnę to jeszce napiszę :P teraz ide spac!


"Make Foch Not War" "Nic nie może się zmarnować"


Wysłany: 2006-09-03 08:08 Zmieniony: 2006-09-03 19:43

Moje ulubione kobiece wokale:
Tania Borsky za Where hope and daylight die Summoning oraz za Die Verbannten Kinder Eva's, ogólem, bardzo fajny projekt.

Debra Fogarty, ma piękny mocny głos, strasznie lubie wszystkie piosenki Divy destruction, nie jest słodziutki, bardzo zreszta dobrze.

Candia Ridley- też ja uwielbiam, znów nie jest słodka, jej głos urzeka, strasznie mi się podoba szczególnie w utworze HEartbeat of The Earth.

Julia Przyborowska- wokalistka Herjalf, mniam, po prostu totalne mniam, jej wokal jest o niebo piękniejszy od Tarji Turunen, kocham jej pianie :D

jak mi coś wpadnie do głowy to dopisze,ale to zdecydowanie jest czołówka

[color=violet:f7e3f3d878]Proszę nie umieszczać trzech identycznych postów jeden pod drugim! A jeśli już tak się stanie to takie posty można (a nawet trzeba) samemu usunąć.
Gwyn[/color:f7e3f3d878]


Wybaczcie, ale coś mi się porąbało z forum i się umieściły trzy sorry


:)


Andrea Wysłany: 2006-09-03 12:14

Andrea Haugen z Nebelhexe.


Life is complex: it has both real and imaginary components


Wysłany: 2006-09-03 13:12

[b:8b4db8e6f9]Nelly Furtado[/b:8b4db8e6f9]

-------------
Sinch-What They Mean When They Say


united we stand divided we fall


Wysłany: 2006-09-03 13:18

Inyaloome (Bicz)
Inyaloome
Posty: 358
Poznań / moje

Witam!
Jak dla mnie to więcej magii - przede wszystkim Loreena McKennitt, a także Lisa Gerrard...cuda wokalne! jeszcze możnę dołączyć starą twórczość Liv K.


Mon Mari...666 [img:dd992acbb5]http://img2.epuls.pl/images/smilies/mood_vampire_big.gif[/img:dd992acbb5] ...^V^


Wysłany: 2006-09-03 13:29

Christina Scabbia przereklamowana czy nie,i tak mi się jej wokal podoba :)



Wysłany: 2006-09-03 13:57

Cristina Scabbia ... do wyrka bym z nią poszedł :twisted: ale spiewa niespecjalnie :?

My faves:

1.Whitney Houston :twisted: - bo nikt nie ma takiej skali głosu !
2. Anneke z The Gathering - bo żadna kobieta nie śpiewa tak emocjonalnie
3.Wokalistki z "piachem" w głosie (np. Allanah Myles) i wokalistki jazzowe (np. Diana Krall) - bo lubie :twisted:

i to by było tyle .... :?


.


Wysłany: 2006-09-03 17:58

Taria Turunen- jest niesamowita, czaruje gdy śpiewa- chyba najbardziej lubię jej wokal (jeśli chodzi o kobiety oczywiście)


"Muminek wyobraził sobie, że jest Buką. Zgięty wpół posuwał się wolno przez stosy martwych liści, a potem stanął, rozpościerając wokoło siebie mgłę. Wreszcie westchnął i spojrzał tęsknie w okno. Czuł się najbardziej samotnym stworzeniem na świecie."


Wysłany: 2006-09-03 18:03

Kaśka Nosowska


Not everyone likes metal... FUCK THEM!!!


Wysłany: 2006-09-03 18:07

Tarja jest już trochę oklepana i przereklamowana, nie robi już takiego wrażenia jak usłyszałem pierwszy raz... Za to o Anneke zapomniałem, podoba się bardzo :)
Od siebie dodałbym jeszcze Mashę z Arkony i Doro Pesch.



Wysłany: 2006-09-03 18:10

Angela Gossow z Arch Enemy ! Co prawda śpiewa jakby miała katar, ale jak się wyłączy fonie .... :twisted: Ale bym tą panią kochał !!! :twisted:


.


Wysłany: 2006-09-03 18:17

ja bym jeszcze dorzucil pania z [b:5d7074e787]Kosheen[/b:5d7074e787] nie pamietam niestety jak sie zwie no i [b:5d7074e787]Shakire[/b:5d7074e787] -> serio serio, mam kisiel w majtach jak ja slysze :wink:

---------------
Poets Of The Fall-Delicious


united we stand divided we fall


Wysłany: 2006-09-03 18:51

Jeśli chodzi o vokale pozametalowe to zgadzam się z przedmówcą, Sian Evans przyjemny głos ma, a co do Shakiry to lepiej brzmi po hiszpańsku
Shirley Manson z Garbage też lubię.



Wysłany: 2006-09-03 19:19

Gothic_sun (Anciliae)
Gothic_sun
Posty: 183
dusza - SOMEWHERE IN THE REALM O...

Lisa Gerrard z Dead Can Dance...ponadczasowy...piekny i magiczny glos...


All is only illusion...all except the music! "Music is a place to go to take refuge. It is a sanctuary from mediocrity and boredom. It is innocent and it is a place you can lose yourself in thoughts and memories and intricacies.”


Wysłany: 2006-09-03 21:00

Teraz to będę się bała zjawić choćby na godzinkę na zlocie po tym co napiszę hahaha :D

Numer jeden to śpiewaczka z poznańskiej opery (nie wiem czy jeszcze śpiewa, ale przeszły mnie ciarki, gdy wykonała bodajże w marcu 2001 roku Arię Królowej Nocy).

Poza tym Christina Aguilera (tu mam w pysk, wiem hahaha :D, ale mówię co myślę (nie znaczy to, że jej słucham) :D) i Alexz Johnson (za barwę, po prostu miło się jej słucha). Chwilowo tyle :D Jak sobie coś przypomnę to podam.

Poza tym zazwyczaj męczą mnie damskie wokale ;P



Wysłany: 2006-09-03 21:17

Ale Aguilera ma naprawdę dobry głos ! Inna sprawa, że śpiewa to co śpiewa ...


.


Login

Password


Załóż konto / Odzyskaj hasło