Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Konkursy :

Wygraj bilet na koncert Apoptygmy

Już za niespełna 2 tygodnie do naszego kraju na trzy koncerty zawita Apoptygma Berzerk. Dla tych wszystkich, którzy planują się wybrać na show w Poznaniu lub Warszawie (kolejno 21 i 22 listopada) mamy do rozlosowania pojedyncze wejściówki. Wystarczy jedynie odpowiedzieć na następujące, bardzo proste pytanie: Jaki tytuł nosi debiutancki krążek grupy? Na odpowiedzi, wraz darkplanetowym nickiem oraz wybranym miastem, czekamy do 16 listopada. Maile prosimy nadsyłać na adres: konkurs@darkplanet.pl.
21.11 - Eskulap / Poznań
Bilety: 45/55 pln
do nabycia: CIM, Rock Long Luck oraz Bilety24.pl

22.11 - klub Progresja / Warszawa - start 20:00
Bilety: 50/60 pln
do nabycia: Ticketpro.pl, Ebilet.pl oraz TicketStore (Traffic Club, Warszawa)

23.11 - klub Loch Ness / Kraków - start 20:00
Bilety: 50/60 pln
do nabycia: Ticketpro.pl

Apoptygma Berzerk - grupa tworząca muzykę synthpop, EBM oraz future pop. Zespół został stworzony przez Stephana Grotha i Jona Erika Martinsena w 1986 roku. Pierwsze demo "Victims Of Mutilation" wydane tylko w 500 egzemplarzach bardzo szybko rozeszło się w undegroundowych klubach Europy. Zaraz potem, Jon Erik Martinsen opuścił zespół (głównie z uwagi na kierunek, w którym zmierzała muzyka zespołu). Stefan Groth zdecydował się więc działać na własną rękę.

W roku 1991 wydał debiutancki singiel "Ashes To Ashes" (także tylko w 500 egz). Rok później, Stefan nagrał trzy utwory na słynną norweską składankę: "Sex, Drugs And E.B.M." (dwa jako Apoptygma Berzerk i jeden jako Germ - współpracując z Andersem Oddenem, byłym gitarzystą zespołu Cadavar). "Burning Heretic", jeden z tych utworów stał się hitem undergroundowej Europy. W roku 1993 ukazał się singiel - "Bitch" oraz debiutancki album "Soli Deo Gloria". Rok później Groth wydał trzy single jako "Tb-MOONchild" i "H2O" oraz pracował nad innymi projektami z kręgu techno-house. Efekty jego eksperymentów usłyszeć można na kolejnym singlu Apoptygmy - "Deep Red". Następne single "Non-Stop Violence" i "Love Never Dies" idą muzycznie w kierunku gatunku reprezentowanego przez kapele takie Covenant i VNV Nation. (więcej)

Killer Star to zespół którego muzyka łączy w sobie surowość wczesnego electro /  industrialu z postmodernistycznym nihilizmem  klasycznej nowej fali. Członkowie zespołu wcześniej udzielali się w projektach NUN, Smolik 2, Len, Elektropop.pl i Nun Electro. Aktualnie Killer Star występuje w dwuosobowym składzie, ale w planach jest poszerzenie składu o gitarzystę. Zespół jest w trakcie nagrywania materiału na debiutancki album. Dodatkowe informacje na www.myspace.com/killerstarmusic.

Historia Hot Rain  rozpoczęła się w 2001 roku w Szczecinie, gdzie  grupa została stworzona jako projekt skupiający się na muzyce elektronicznej. Od początku 2003 r. grupa nagrywała materiał demo, który został później ciepło przyjęty przez fanów tego gatunku muzyki. Zarejestrowano dwa klipy z materiału demo: "For your peace" i "Electric love", które były powtarzane wielokrotnie na prośbę telewidzów. "Electric love" pojawiło się w lokalnych radiowych listach przebojów i pozostawało tam w pierwszej dziesiątce przez wiele tygodni. Lata 2008 - 2010 to pasmo koncertów w kraju i za granicą, na scenie m. in. obok takich artystów jak Diary of Dreams, Solitary Experiments, Soman, De/Vision. Hot Rain zaprezentuje obecnie nowy materiał - bardziej w klimacie dark electro pop. Te nowe kompozycje pojawią się na drugim albumie, który spodziewany jest w połowie 2011 roku. Więcej info na www.myspace.com/hotrainelectro
Komentarze
cross-bow : Oczywiście prawidłowa odpowiedź to Soli Deo Gloria. Bilety na koncert...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły