Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Woods Of Ypres - Against The Seasons

Kanadyjski Woods Of Ypres należy do tych zespołów, o których się gdzieś kiedyś usłyszało, przeczytało, lecz nie bardzo słyszało ich muzykę. Formacja wydała dotychczas demo i dwa albumy, z czego każdy z nich miał idiotycznie długi tytuł. Nie wiem czemu ten zabieg miał służyć, gdyż na pewno nie podnosi to wartości muzyki.
A ta jest nienajgorsza. Na swojej demówce zespół serwuje nam pięć utworów trwających pół godziny. Zespół określano mianem leśnego black metalu, ale jeśli ktoś spodziewa się drugiego Opeth, tyle, że ze skrzekiem ten się przeliczy. Jest to generalnie black metal, szybki, aczkolwiek dość delikatny. Znalazło się miejsce na kilka delikatniejszych fragmentów jak i na kilka czystych partii wokalnych kojarzących się z Borknagar. Gdzieś w tej muzyce pobrzmiewają echa pierwszego Emperor, wczesnego Borknagar i Enslaved. Utwory same w sobie nie są jednak na tyle intrygujące, aby kusiły do kolejnego odsłuchu.

Woods Of Ypres w zasadzie nie wnosi niczego do gatunku. Wizja black metalu prezentowana przez ten zespół jest zjadliwa, aczkolwiek żadnej rewelacji tutaj nie ma. Słuchając tego materiału ma się wrażenie, że już się gdzieś to słyszało. Raczej jest to pozycja dla dociekliwych, gdyż trochę za mało tu oryginalności i jeśli kogoś zadowala poprawność, to na pewno nie pożałuje.

Tracklista:

01. Intro: The Shams Of Optimism
02. Crossing The 45th Parallel
03. The Sea Of Immeasurable Loss
04. A Meeting Place And Time
05. Awaiting The Inevitable

Wydawca: płyta wydana przez zespół (2002)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły