Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Wieże Fabryk - Dym

Wieże Fabryk, Dym, coldwave, gothic, post-punk, post punk, zimna fala30 lipca - to podwójnie ważna data dla wielbicieli gotyckich klimatów. Tego dnia prócz koncertowych zmagań na kolejnej edycji festiwalu Castle Party odbędzie się oficjalna premiera debiutanckiego albumu łódzkich zimnofalowców z Wieże Fabryk. Zanim zdecydujemy się na zakupienie krążka na bolkowskim kramiku lwia część materiału przedstawiona zostanie w sobotnie festiwalowe popołudnie. Na płytę pod tytułem "Dym" trafiło w sumie 10 utworów nagranych w siedzibie studia Żak; ich miksem i masteringiem zajął się Michał Kupicz (realizator nagrań m.in. Indigo Tree, Brownnote, Ed Wood). Krążek ukaże się w postaci trójpanelowego digipacka z genialną szatą graficzną przygotowaną przez Tomasza Kaczkowskiego.
Dystrybucją albumu zajęła się wrocławska oficyna Biedota. Jak zapowiada wydawca, "Dym" to wypełniony chłodnymi emocjami i motorycznym nerwem materiał z towarzyszącym dźwiękiem postindustrialnej metropolii.

Pierwszym singlem promującym "Dym" jest wydany 15 czerwca tego roku "Kosmos" odnoszący się do tradycji zimnofalowego grania lat 80'. Prócz nagrania tytułowego na stronie B umieszczony został utwór "Litzmannstadt". Zarówno singiel jak i album można zamawiać również na stronie wydawcy.

Wieże Fabryk zawsze dużo większą wagę przykładały do koncertów niż nagrań studyjnych. To typowy zespół koncertowy, którego jakość najlepiej sprawdza się w bliskim kontakcie, w zadymionym klubie, w którym wokalista miesza się z tłumem, a jego śpiew ze śpiewem publiczności.

Zespół ma na swoim koncie wydaną własnym sumptem płytę "Kopalnia 2001" oraz oficjalny bootleg "Koncert Aurora 2007" nagrany podczas warszawskiej imprezy Old Skull.

Oficjalna strona internetowa: wiezefabryk.net
MySpace: www.myspace.com/wiezefabryk
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły