Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

White Lies na dwóch koncertach w marcu 2011

W marcu przyszłego roku odwiedzi Polskę jedna z najważniejszych formacji młodego pokolenia brytyjskiej sceny rockowej - White Lies. Zagrają 4 marca w Poznaniu w Klubie Eskulap oraz 5 marca w warszawskiej Stodole, gdzie będą promować swoje najmłodsze dziecko, krążek "Ritual". Premiera nowego albumu przewidziana jest na 17 stycznia 2011 roku. Produkcją zajmuje się ceniony realizator Alan Moulder, współpracujący z takimi zespołami jak Depeche Mode, Jesus And The Mary Chain, Placebo czy The Smashing Pumpkins. Pierwszy singiel zatytułowany "Bigger Than Us" ujrzy światło dzienne już 3 stycznia. Wkrótce podamy więcej informacji dotyczących cen biletów na oba koncerty White Lies.

4 marca 2011 - Poznań, Eskulap
5 marca 2011 - Warszawa, Stodoła


Członkowie zespołu White Lies tworzyli pierwotnie formację Fear Of Flying. Jednak w tracie tworzenia nowych kompozycji, muzycy zgodnie stwierdzili, iż nie będą one pasować do Fear Of Flying i zdecydowali o powstaniu nowego bandu. O tej decyzji poinformowali wysyłając myspace’owy biuletyn o treści: „Fear of Flying is DEAD...White Lies is alive!” Pytany o przyczyny tej decyzji, perkusista Jack Brown stwierdził: „Pomyśleliśmy, że nowe piosenki powinniśmy zagrać jako zupełnie nowa grupa. Nie pasowały one do naszego starego zespołu, a White Lies okazało się idealnym sposobem na ich zaprezentowanie.”

Premiera pierwszego albumu White Lies „To Lose My Life...” była wyjątkowo spektakularna. Album zadebiutował na pierwszym miejscu notowania UK Albums. Od momentu powstania, zespół  zaczął występować w najbardziej prestiżowych programach telewizyjnych i radiowych (Channel 4, Late Show with Dawid Letterman, BBC Radio itp.) oraz na najważniejszych scenach na całym świecie, od Japonii, poprzez Europę, po Stany Zjednoczone (zarówno jako główna gwiazda, jak i jako support m.in przed Snow Patrol i Glasvegas). Znakomite recenzje albumu „To Lose My Life” oraz wciąż rosnąca popularność zaowocowały zaproszeniami na takie festiwale jak T in the Park, Oxygen, Coachella oraz polski Heineken Opern’er.  W lutym 2010 roku White Lies zagrali także niezwykle ciepło przyjęty koncert w warszawskiej Stodole. W tym samym miesiącu młodzi muzycy byli pierwszą formacją, jaka wystąpiła w nowym klubie Petera Hooka w Manchesterze. Rok 2010 to także występ przed Muse na Wembley oraz koncert na V Festival.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły