Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Vorkuta - Into The Chasms Of Lunacy

Vorkuta, black metal, Into The Chasms Of Lunacy, Paragon Records, Ruin Productions, ambient

Vorkuta to węgierski zespół black metalowy, powstały w 2002 roku. Pierwsze lata działalności odznaczyły się sporą ilością splitów i demówek, a debiut płytowy w postaci „Into The Chasms Of Lunacy” przypadł na rok 2007. Wydała go amerykańska Paragon Records na CD, ale jest też limitowany do trzystu sztuk nakład kasetowy australijskiej Ruin Productions z nieco inną i czarno-białą okładką.

Na płycie znajdują się trzy black metalowe numery i trzy ambientowe pejzaże grozy. Pierwszy „Warriors Of Past” spełnia rolę intra, ale dwa następne „Stardust” i „Within The Fortress Of Melancholia” to rozległe przestrzenie pustki i szarzyzny. Utwory blackowe utrzymane są w surowym klimacie i oparte na prostych i płynnych melodiach. Mają swoje momenty wyciszenia i spokoju, z których wyłania się gra basu oraz mocne, podparte perkusyjnym natarciem, zrywy. Charkotliwy wokal dodaje brudu i wpasowuje się w złowieszczą atmosferę.

A więc trochę wartko i z przytupem, ale w większości hipnotyzująco. Granie niewyszukane, niektóre zagrywki wręcz banalne, ale całościowo materiał potrafi chwycić i można go pokontemplować. Dobry na szare jesienne wieczory.

Tracklista:

1. Warriors Of Past
2. Gargoyle
3. My Flaming Soul
4. Stardust
5. Vorkuta
6. Within The Fortress Of Melancholia

Wydawca: Paragon Records (2007)

Ovena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły