Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Venom - Resurrection

Cast In Stone, Cronos, Venom, Abaddon, Resurrection, Antton, stoner metal, rock and roll

Po tym jak na „Cast In Stone” udało się ściągnąć Cronosa i odbudować legendarny skład Venom, tym razem z zespołu odszedł i to na dobre, Abaddon. Tym samym, wydany w 2000 roku „Resurrection” jest pierwszym albumem zespołu, na którym na perkusji zagrał ktoś inny. A tym kimś innym został Antton, który na stałe dołączył do składu. W takim trzyosobowym zestawieniu Venom nagrał swoją dziesiątą płytę.

„Resurrection” to album mocny i uderzający. Jest na nim aż czternaście utworów, które mają dość przewidywalny i oklepany schemat składający się zwrotek i refrenów, ale pomiędzy nimi znajdzie się miejsce i na trochę grania czy solówek. Same riffy są ciężkie, smoliste i uderzająco doprawione baterią perkusyjną. Nie wiem czy nie zgrzeszę jak powiem, że muzyka me lekko stonerowy posmak, dużo w niej też po prostu rock and rolla.

Na takiej to solidnej podstawie łatwo już zbudować piosenki. Specjalnie użyłem właśnie tego słowa, bo kawałki na „Resurrection” są właśnie takimi niegrzecznymi piosenkami. Cronos ma dobry, zdarty wokal, którego używa w sposób melodyjny, dużo melodii jest też w muzyce, jak choćby we wkręcającym „Firelight”, gdzie uświadczymy też bardzo fajnej części solówkowej. Stara się też wyśpiewywać refreny, choć ich konstrukcje są bardzo proste i polegają na wykrzykiwaniu refrenu, często w towarzystwie jakiegoś dodatkowego wersu, lub pojedynczych słów. Dosłownie wszystkie numery, oprócz ostatniego, mają wyśpiewywany swój tytuł. Nie mówię, że to źle, choć mało odkrywczo i można by się bardziej rozwinąć, ale takie „War Against Christ”, „Black Flame Of Satan” czy przede wszystkim „Pandemonium” i tak robią na tyle dobre wrażenie, że pod względem śpiewności kompozycji wcale nie ma co narzekać.

Bardziej rozbudowany refren ma tylko „All There Is Fear” i moim zdaniem najlepszy, ostatni „Leviathan”. Bardzo lubię ten numer, ale trzeba przyznać, że całe „Resurrection” jest płytą dobrą muzycznie, chwytliwą i fajną do słuchania.

Tracklista:

01. Resurrection
02. Vengeance
03. War Against Christ
04. All There Is Fear
05. Pain
06. Pandemonium
07. Loaded
08. Firelight
09. Black Flame (Of Satan)
10. Control Freak
11. Disbeliever
12. Man, Myth & Magic
13. Thirteen
14. Leviathan

Wydawca: Steamhammer (2000)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły