Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Vena Valley

Vena Valley - zespół rozpoczął swoją działalność w 2003 roku w Częstochowie. Po kilku miesiącach wspólnej pracy grupa zarejestrowała w studiu swoje pierwsze demo. W niedługim czasie nastąpiły zmiany personalne. Swoją twórczością reprezentuje mieszankę metalu gotyckiego i progresywnego.
Na początku 2004 roku, już z nową wokalistką zespół ponownie wszedł do studia i zarejestrował utwory z których powstała mini płyta pt. "Tanellis". Nagranie zaistniało na rynku podziemnym. Materiał ten zebrał bardzo dobre opinie i pozytywne recenzje. Powstał także teledysk do utworu "Hollow", cieszący się sporym zainteresowaniem mediów, a utwór "Too Late For Love" znalazł się w drugiej edycji BISlisty, gdzie od samego początku utrzymywał się w czołówce notowania.

Liczne koncerty i festiwale zaowocowały dużym zainteresowaniem zespołem. Vena Valley miał przyjemność zagrania u boku takich zespołów jak: Closterkeller, Delight, Artrosis, Lorein, Lilith czy Tyr.

Latem 2006 roku nastąpiła kolejna zmiana personalna. Z zespołu odszedł basista. Na przełomie 2006 i 2007 roku grupa nagrała w studiu swój najnowszy materiał muzyczny.

Rok 2008 zaczął się dla zespołu bardzo pracowicie. Liczne koncerty, trasa koncertowa z holenderskim zespołem Pimpersticker, udział w projekcie "Polish Tribute To The Sisters Of Mercy" i inne. W przygotowaniu jest nowy teledysk do utworu "Odchodzisz" nakręcony w zabytkowym zamku.

Skład:

Justyna Krysiak - wokal
Edwin Hiller - instrumenty klawiszowe
Sebastian Benduch - gitara elektryczna
Jarosław Czekaj - gitara basowa
Marcin Górecki - perkusja

Byli członkowie zespołu:

Anna Hiller - wokal
Anna Krakowiak - wokal
Konrad Ciekot - gitara basowa

Dyskografia:

01. Demo (2003)
02. Tanellis (Demo) (2004)

Oficjalna strona internetowa: www.venavalley.prv.pl
MySpace: www.myspace.com/venavalley
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły