Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Recenzje :

Uerberos - Tormented By Faith

Uerberos, Tormented By Faith, Azarath, death metal

Trwa nabożeństwo w starym kościele. Łacińskie wersety niosą się wśród bladej poświaty i odbijają od zaciemnionych, ceglanych zakamarków. Nagle skrzypią wrota, ktoś wchodzi. Słychać kroki i jakieś groźne sapanie. Ten ktoś jest zły. Charczy, złorzeczy. Nagle wszystko staje w płomieniach i wśród wrzasku wiernych, nastaje krwawy koniec. Oto jestem. „…and finally, I will come! I will give a nuclear blow and dreams will burn.”

 

Początek “Tormented By Faith” żorskiego Uerberos nie wskazuje niczego dobrego. Po unicestwieniu imprezy rozpoczyna się masakryczny zalew brutalnego do granic możliwości death metalu. Za brutalność ta płyta śmiało może otrzymać maksymalne noty w każdej skali. Ciężkie i szybkie, łańcuchowe riffy mają brudne i siarczyste brzmienie, a wokal jest głębokim i bardzo zachrypniętym growlingiem. Jatka pogłębiona jest przez bardzo intensywną i stanowczą perkusję. Dźwiękowa siła rażenia jest ogromna i z powodzeniem może spustoszyć nie tylko niejedną katedrę, ale i całą archidiecezję.

Co ważne jednak Uerberos daje radę także instrumentalnie i stworzył bardzo ciekawą i poukładaną muzykę. Naszpikowane blastami riffy są nie tylko niszczące, ale także skomponowane w płynne frazy i zagrane z odpowiednią precyzją. Ta muzyka z jednej strony gniecie baniak i rozpruwa szare komórki, a z drugiej pięknie się wchłania powodując co raz to nowe spazmy, torsje i erekcje.

Już sama okładka wprowadza w piekielne czeluści, a potwierdzone jest to tekstami i oczywiście świetną muzyką. Uerberos stylistycznie przypomina Azarath i śmiem twierdzić, że nie odstaje. Debiut nowego zespołu i od razu bardzo dobra płyta.

 

Tracklista:

01. Intro

02.  …And Finally, I Will Come

03. Destroy The Enemy

04. Tormented By Faith

05. To Be Seen And Heard

06. Black Emissary

07. My Lord, My Father

08. No Redemption

09. Live And Die Like A Human

10. Respect For Death

Wydawca: Uerberos (2017)

 

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły