Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Toolbox Terror - Unidentified Flesh Object

Toolbox Terror, death metal, Unidentified Flesh Object, grindcore

Toolbox Terror jest włoskim zespołem death metalowym zafascynowanym horrorami z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Na ich drugiej płycie „Unidentified Flesh Object” znajdziemy więc całą masę maniakalnych morderców i ożyłych trupów babrających się we wnętrznościach i mózgach swoich ofiar. Zgodnie z tematyką muzyczny klimat jest bardzo gęsty, przechodzący w elementy grindcore, ale i mający swoją głębię i melodykę.

I właśnie bogata i rozległa gra gitar stanowi tu o atrakcyjności przekazu i powoduje, że Toolbox Terror jest czymś więcej niż typową gore rąbanką. Dużo tu deathowego grania, z takim coreowym posmakiem, a pomiędzy nawałami blastów znajdziemy i sporo fragmentarycznych zwolnień, zmian temp i zróżnicowań. Dobrym tego przykładem jest piąty „Hanged, Drawn And Quartered”, który jest wolniejszy, ale i tak potwornie mocny i z dynamicznymi, nawalającymi fragmentami. Bardzo fajny numer z dwoma warstwami gitarowymi i uderzającymi wokalami.

A te też trzeba pochwalić, bo nie dość, że są bardzo głęboko growlujące i rykliwe, to jeszcze potrafią układać się w chwytliwe frazy, a momentami nawet można je zrozumieć. Większość utworów jest charakterystyczna, z rozpoznawalnymi refrenami, często rozbudowanymi i nie polegającymi tylko na wykrzykiwaniu tytułu piosenki. Dzieje się to w zalewach strasznej młócki i to, że wychodzą z tego dobre i ciekawe muzycznie numery świadczy o klasie zespołu i jego umiejętnościach kompozycyjnych.

Moment odpoczynku daje instrumentalny „Letheon”, częściowo akustyczny i nawet ze skrzypcami, który w sumie nie bardzo wiadomo co tutaj w ogóle robi. Inny od wszystkich jest tez ostatni „Heritage Of Horror”. Wolny i częściowo lżejszy w brzmieniu, ale bardzo mroczny i duszny. Wokale są tu bardziej mówione skrzeczącym głosem, a na koniec nawet szeptane, co zmierza do okraszonego dzwoneczkami końca płyty. A po za tym kawał mięcha i padliny, ale podanej w asyście wyszukanych przypraw i polanej gęstym death metalowym sosem.

Tracklista:

01. Violent Behavior
02. Toolbox Terror
03. Maniac
04. Not Dead Yet
05. Hanged, Drawn And Quartered
06. Letheon
07. Doppelganger
08. Bloodbath
09. Chop Until You Drop
10. U.F.O.
11. All I See Are Corpses
12. Heritage Of Horror

Wydawca: MASD Records (2019)

Ocena szkolna: 4+

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły