Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Theatres Des Vampires

Theatres Des Vampires - włoski zespół założony w 1994 roku przez Alexandra (Lord Vampyr) po rozpadzie znanej w 90 latach kapeli Sepolcrum (obecnie VII Arcano). Początkowo grupa grała symfoniczny black metal jednak wkrótce udało im się wypracować własny unikalny styl. Można go określić jako połączenie gotyku, muzyki elektronicznej, klastycznej opery i rocka z elementami wampiryzmu. Dało to w efekcie nowy gatunek muzyczny, zwany dziś vampiric metalem.
Nazwa Theatres des Vampires zainspirowana została twórczością literacką Anne Rice. W "Wywiadzie Z Wampirem" oraz "Wampirze Lestacie" pojawia się paryski teatr w którym wamipiry udają na scenie śmiertelników.

Zespół zadebiutował w 1995 roku wraz z wydaniem "Nosferatu, Eine Simphonie des Grauens". Płyta była połączeniem black metalu z rockiem gotyckim co w tym czasie nie było jeszcze popularne - zyskała ona spore zainteresowanie i szybko się rozeszła. W tym samym roku zespół przeszedł pierwsze zmiany składu. W tym samym roku odszedł perkusista, a wraz z nim inni muzycy w konsekwencji czego pierwszą płytę Theatres des Vampires "Vampyrisme, Necrophilie, Necrosadisme, Necrophagie" nagrał praktycznie sam Alexander. Po nagraniu płyty do zespołu dołączyli klawiszowiec Fabian ("Necros") oraz Roberta ("Morgoth") .

W 1999 roku poprzez brytyjską wytwórnię Blackend Records zespół wydaje album "The Vampire Chronicles" - pierwszy album, który odniósł sukces na scenie międzynarodowej.

W 2001 roku ukazuje sie płyta "Bloody Lunatic Asylum". Po raz pierwszy pojawia sie na niej Sonya Scarlet, która wykonuje wiekszość wokali. Utwory opowiadają o wampirach, kulcie Szatana, czarnych mszach itp. Są one śpiewane po łacinie (Preludium to Madness), angielsku (Pale Religious Letchery) i francusku (Les Litanies de Satan). W dwóch utworach pojawiają się fragmenty twórczości Charlesa Baudelaire'a z tomiku "Kwiaty Zła" ("Lilith's Child", "Les Litanies de Satan"). Tekst "Pale Religious Letchery" pochodzi z "The Marriage Of Heaven And Hell" Williama Blake'a.

W tym samym roku ukazuje się EP "Jubilaeum Anno Dracula" a zaraz po niem pełen album "Suicide Vampire". Na płycie tej miał sie znaleźć cover "I Can't Get You Out of My Grave" Kylie Minogue ale problemy prawne spowodowały, iż ukazał się on dopiero rok później na kompilacji "The (Un)Official History 1993-2003".

W 2003 roku na rynek weszła reedycja "Vampyrìsme, Nècrophilie, Nècrosadisme, Nècrophagie" pod krótkim tytułem "Vampyrìsme". Płyta otrzymała także nowa szatę graficzną, aranżacje a na wokalu pojawiły się Sonya i Scarlet. Pojawiły się cztery bonusowe kawałki. Na dwóch z nich "The Enchanted Forest" oraz "Lacrima Christi" pojawiają się Valora Kanda (wokalista Christian Death) oraz Gian Pyras (gitarzysta Cradle of Filth).

W 2004 roku wychodzi albyum "Nightbreed Of Macabria". Płyta swą forma przypomina połączeniu musicalu i opery z elementami groteski. Froma zawdzięcza wiele filmowej twórczości reżysera Tima Burtona. W tym samym roku z zespołu odchodzi założyciel zespołu - Alexander by założyć nowy zespół Shadowreign. Tym samym Sonya Scarlet została frontmanką Teatru Wampirów.

Rok 2005 przeniósł nowy album "Pleasure And Pain" wydany przez Aural Music. Album często uważany jest za najlepszą płytę zespołu. Płyta jest łatwiej przyswajalna niż poprzednie produkcje I wykonana z dużą pieczołowitością. Na płycie pojawiło się wielu sławnych gości - Bruno Kramm z Das Ich, Flegias z Necrodeath, Dhiloz z Ancient oraz członkowie Ensoph i Stormlord.

W 2006 roku zespół wydał oficjalne DVD "The Addiction Tour". Na krążku znalazło się 9 utworów Thetres des Vampires: "Never Again", "Pleasure And Pain", "My Lullaby", "Angel Of Lust", "Lilith Mater Inferorum", "Dances With Satan", "La Danse Macabre du Vampire", "Forever In Death" i "Queen Of The Damned". Publikacji doczekał się również wywiad z Sonyą Scarlet dotyczący historii zespołu, a także szereg zdjęć z tournee z 2006 roku oraz jako bonus stare wideoklipy: "Lilith Mater Inferorum" i "Angel Of Lust". Całość materiału oparto na podstawie zapisu koncertów w Londynie, Pradze, Berlinie i Zagrzebiu. W tym samym roku Robert (Morgoth) opuścił zespół i został zastąpiony przez Stephana Benfante.

W 2007 roku muzyka Theatres des Vampires znalała sie w animowanym filmie 3D realizowanym na potrzeby internetu i produkowanym w Meksyku pod tytułem "Murnau The Vampire". Znalazły się tam zremiksowane utwory: "Jester's Schadow", "Carnival Day", "Curie Of Headless Christ" oraz "Bring Me Back". Ścieżka dźwiękowa do filmu została wydana również na CD zatytułowanym "Listen… The Children Of The Night".

W 2008 roku ukazała się kolejna pełnograjacą płyta zespołu "Anima Noir".

Grupa zagrała na wielu ważnych dla gotyckiej sceny festiwalach takich jak: Vampyria, Gods Of Metal, Wave Gotik Treffen, Gotham czy Female Voices Festival. Theatres Des Vampires znany jest z dobrze wypracowanych koncertów w formie teatralnego show oraz kontrowersyjnych zachowań Scarlet, przez które zespół nie mógł zagrać w niektórych klubach w Wielkiej Brtanii. W roku 2003 we Włoszech biskup pobłogosławił miejsce, w którym grał Theatres des Vampires i próbował odprawić w nim egzorcyzmy. Pisały o tym włoskie gazety.

Skład:

Sonya Scarlet - wokal
Fabian Varesi - instrumenty klawiszowe, boczny wokal
Robert Cufaro - gitara elektryczna
Zimon Lijoi - gitara basowa, boczny wokal
Gabriel Valerio - perkusja, boczny wokal

Byli członkowie zespołu:

Alessandro Nunziati - wokal
Justine - wokal
Robert Cufaro - gitara elektryczna
John Piras - gitara elektryczna (gościnny występ na płycie "Vampirysme")

Dyskografia:

01. Nosferatu, Eine Simphonie Des Grauens (Demo) (1996)
02. Vampyrsme, Necrophilie, Necrosadisme, Necrophagie (1996)
03. The Vampire Chronicles (1999)
04. Bloody Lunatic Asylum (2001)
05. Jubilaeum Anno Dracula (EP) (2001) (2001)
06. Suicide Vampire (2002)
07. The (Un)Official History (1993-2003) (Compilation) (2003)
08. The Blackend Collection (Box Set) (2004)
09. Nightbreed Of Macabria (2004)
10. Pleasure And Pain (2005)
11. The Addiction Tour (DVD) (2006)
12. Desire of Damnation (live) (2007)
13. Anima Noir (2008)14. Moonlight Waltz (2011)

Oficjalna strona internetowa: www.theatres-des-vampires.com
MySpace: www.myspace.com/theatresdesvampires
Komentarze
AssaLIN : Ale wybrzydzacie........nie idę na koncert bo to czy tamto a pewnie prawda je...
Tapeworm : @Gorgoth74 już w którymś wątku się o koncertach wypowiadasz,...
Gorgoth74 : Ale wybrzydzacie........nie idę na koncert bo to czy tamto a pewnie prawda je...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły