Castle Party 2018
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

The Word Alive na jedynym koncercie w Polsce

The Word Alive, Make Them Suffer, Of Virtue, Aviana, metal, hard rock, metalcore

Zespół The Word Alive odwiedzi Polskę z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Jedyny koncert w naszym kraju odbędzie się 11 maja 2019 roku w klubie Pod Minogą w Poznaniu. The Word Alive to amerykańska grupa z Phoenix w stanie Arizona, która nieustannie od 2008 roku utrzymuje kurs na czele muzyki alternatywnej i właśnie obchodzi 10-lecie swojej działalności. W roku 2018 ukazał się piąty album zespołu „Violent Noise”, na którym znajdują się takie hity jak „Why Am I Like This?”, „Human” czy „Red Clouds”. 

Kwartet w składzie Telle Smith [wokale], Zack Hansen [gitara], Tony Pizzuti [gitara] i Matt Horn [perkusja] oscyluje między metaliczną mocą numerów pokrytą nieziemską elektroniką i emocjonalnym przekazem. Ich brzmienie ewoluowało przez wiele lat, kiedy to po drodze ukazały się takie albumy jak: Deceiver [2010], Life Cycles [2012], Real. [2014] i Dark Matter [2016]. 

The Word Alive niejednokrotnie dzieliło także scenę z takimi gigantami jak m.in. Killswitch Engage, A Day To Remember czy Motionless In White. Grupa jest znana z tego, że naprawdę potrafi rozpalić tłumy na całym świecie czego dowodem był ich ostatni występ w Polsce w roku 2017 kiedy to supportowali Asking Alexandria. Ich ostatni krążek „Violent Noise” stanowi kulminacje dekady i nierozerwalną więź między muzykami. Za produkcje tego dzieła odpowiadał Matt Good (Asking Alexandria, From First To Last).

MAKE THEM SUFFER (AUS, Roadrunner Records) - metal / deathcore / metalcore

Wielu pamięta ich doskonały występ w ramach trasy Never Say Die we Wrocławiu, kiedy to dzielili scenę m.in. z Whitechapel, Carnifex czy Fallujah. Od ostatniej wizyty w Polsce minęły już prawie 3 lata, a Australijczycy od tamtego czasu zdążyli wydać album „Worlds Apart” oraz najnowszy singiel „27”. Pochodząca z Perth grupa idealnie łączy elektronikę z mocnym deathcorem/metalcorem.

OF VIRTUE (USA, SharpTone Records) - metalcore / hard rock

Of Virtue powstało w 2009 roku i od tamtego czasu nieprzerwanie koncertuje dzieląc po drodzę scenę z takimi zespołami jak Bring Me The Horizon, Architects, The Ghost Inside i z wieloma innymi tuzami tej sceny. Grupa występowała na takich festiwalach jak Warped Tour, Cornerstone, JAMboree, Bled Fest czy Rockapalooza. Niedawno Of Virtue podpisało kontrakt z SharpTone Records, czyli jedną z najbardziej obiecujących wytwórni w tym gatunku na świecie. Ich ostatni singiel „Suffer” zapowiada nadchodzące wydawnictwo we współpracy z wytwórnią.

AVIANA (SWE, Rambo Music) - metal / metalcore

Ich pierwszy długogrający album „Polarize” narobił na scenie wiele szumu i sprawił, że zrobiło się o nich naprawdę głośno. Określani są jako spadkobiercy Northlane. Na pewno warto przyjść od początku i nie przegapić występu Szwedów.

THE WORD ALIVE

Make Them Suffer

Of Virtue

Aviana

11.05.2019 g. 18:00

Poznań / Klub Pod Minogą

Bilety:

69 - https://winiarybookings.pl/bilety/the-word-alive/

74 - Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Ticketos.pl, Media Markt, Empik

80 - w dniu koncertu

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły