Zadra
Castle Party 2018
Encyklopedia :

The Proof

The Proof - jeden z najbardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny dark independent, łączący deathrock z batcave, schizofreniczne teksty z elementami teatru, horror, koszmary senne z marzeniami i rzeczywistością - to wszystko, co przypomina elementy znane z japońskiego tańca buto. Sam zespół określa swą muzykę mianem eksperymentalnej dada-gothmakabry. Kapela została założona w 2003 roku Rybniku pod nazwą The Future Proof i wydała swoje pierwsze demo "Pierwszy Dotyk", a następnie w 2005 roku płytę "Spacerując Wśród Cieni". W 2006 roku zespół skrócił nazwę do samego The Proof.

Do dnia dzisiejszego w skład zespołu wchodzą: wokalista Baton znany swego czasu z gotyckiej grupy Dom Snów, gitarzysta Żaba oraz klawiszowiec Josef.

Ich koncerty są bardzo niekonwencjonalne i zaskakujące w formie, co jest rzadko spotykane na współczesnej scenie. Są bogate w wszelkiego rodzaju elementy typowo teatralne z kręgu horroru, jawy i snu. W celu podkreślenia mrocznych, zawiłych i nierzadko schizofrenicznych tekstów utworów, sięgają do symboliki śmierci, miłości i przemijania. Nawiązują także do symboliki chrześcijańskiej oraz pogańskiej, poszukując tym samym sensu istnienia, czy też sensu wiary i nadziei na nowe jutro.

Motto zespołu to: "Bez cierpienia nie ma nadziei - bez dowodu nie ma zapachu smutku - to nasz dowód, że istniejemy i będziemy istnieć między wami".


Skład:


Baton - wokal
Josef - instrumenty klawiszowe
Żaba - gitara elektryczna


Dyskografia:


01. Pierwszy dotyk (2004)
02. Spacerując Wśród Cierni (2005)
03. Flammable Sounds (2005)
04. Zapach Smutku (DVD) (2008)
05. Bez Końca (DVD) (2008)

06. Galeria Złudzeń (2010)


Oficjalna strona internetowa: www.theproof.pl

MySpace: www.myspace.com/theproofpl

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły