Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

The Black Dahlia Murder - Nocturnal

Odkąd pierwszy raz zetknąłem się z muzyką The Black Dahlia Murder, a było to już kilka lat temu, nie opuszcza mnie wrażenie, że tkwi w tym zespole ogromny potencjał. Niestety wydaje mi się, że mimo iż zespół istnieje już od dobrych ośmiu lat, w pełni nie zaprezentował on swoich możliwości. Niestety, ale ostatni album w dyskografii kapeli tylko utwierdził mnie w tym przekonaniu.

"Nocturnal" to trzecia w kolejności płyta tej, co by nie pisać, niezłej death metalowej formacji pochodzącej z Detroit. Słuchając kolejnych utworów, które trafiły na ten krążek, odnosi się wrażenie, że gdzieś się już to słyszało, a powielanie pomysłów innych (czyt. At The Gates, Carcass) nie służy nikomu. Kompozycje ukazują wtórną mieszankę death, thrash metalu i core'u. Zespół ukradkiem próbuje wpleść we własne kompozycje kilka new-metalowych patentów, które nie wiem czemu mają służyć, z całą pewnością nie scalają one płyty w całość. Ogólnie rzecz biorąc, to nie porywa mnie żaden z kawałków umieszczonych na krążku, no może z wyjątkiem szóstego z kolei "Deathmask Divine", który przyozdabia bardzo ciekawa solówka.

Nie wiem, czy ktoś po tej recenzji zdecyduje się kupić płytę. Obiektywnie - można wyłożyć kasę - płyta jest solidna. Jeśli jednak oczekujesz czegoś nowego - nie pakujcie się w ten krążek.

Tracklista:

01. Everything Went Black
02. What A Horrible Night To Have A Curse
03. Virally Yours
04. I Worship Only What You Bleed
05. Nocturnal
06. Deathmask Divine
07. Of Darkness Spawned
08. Climactic Degradation
09. To A Breathless Oblivion
10. Warborn

Wydawca: Metal Blade Records (2007)

Komentarze
Harlequin : Recenzja bardzo trafna, bo moim zdaniem kapela bardzo słaba ...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły