Wracać wciąż do domu Le Guin
Castle Party 2020
Encyklopedia :

Temple Of The Dog

Temple Of The Dog - grunge'owa grupa muzyczna z Seattle powstała w 1990, złożona z Chrisa Cornella - wokalisty Soundgarden oraz muzyków zespołu Mother Love Bone. Zespół został stworzony, aby upamiętnić zmarłego wokalistę Mother Love Bone - Andy'ego Wooda. Nagrali tylko jedną płytę, zatytułowaną po prostu Temple Of The Dog. W wyniku spotkania muzyków z części składu powstał zespół Pearl Jam.
Tomasz Beksiński powiedział kiedyś w Trójce o ich muzyce: "Są czasami utwory, w których uchwycone są pewne uczucia, których nie można absolutnie wyrazić słowami, choćby się mówiło, mówiło, czy nawet próbowało pisać, natomiast w tej muzyce jest absolutnie wszystko".

Jeżeli chodzi o projekt Temple Of The Dog, to ciężko wskazać w nim słabe strony. Największy wpływ na kształt artystyczny albumu miał zdecydowanie Chris. To on napisał wszystkie teksty i skomponował muzykę do siedmiu z dziesięciu utworów. Materiał płyty stylistycznie nie odbiega od tego, co tworzyli w owym okresie muzycy w swoich macierzystych formacjach, choć całościowo jest znacznie łagodniej. Teksty piosenek niosą ze sobą różnorakie uczucia, od nostalgii, żalu, poprzez złość i agresję. Przejmujące są zwłaszcza momenty, w których Chris słowa kieruje prosto do zmarłego przyjaciela.

Najjaśniejszym brylantem na albumie jest na pewno "Hunger Strike" - utwór umieszczony później na singlu. Jest to jedyny na płycie kawałek, w którym głównym wokalistą obok Cornella jest Eddie Vedder

Skład:

Chris Cornell - wokal, banjo, harmonijka
Eddie Vedder - wokal
Stone Gossard - gitara elektryczna
Mike McCready - gitara elektryczna
Jeff Ament - gitara basowa
Matt Cameron - perkusja

W pracach nad albumem uczestniczył także Rick Parashar - organy, fortepian, produkcja.

Dyskografia:

Temple Of The Dog (1990)

Oficjalna strona internetowa: brak
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły