Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Tarja Turunen - My Winter Storm

Po całym zamieszaniu z  odejściem  z zesołu Nightwish Tarji Turunen głos o tej wokalistce jakby przycichł ale jak się okazało tylko na chwilę. W tym czasie Tarja skupiła się na nagrywaniu swojego solowego albumu "My Winter Storm". Jest to płyta zupełnie inna, niż dokonania wraz z byłym zespołem lecz parę utworów mogłoby się spokojnie znaleźć na płycie Nightwish.
Płyta zawiera w wersji podstawowej 18 kompozycji, które można śmiało nazwać klimatycznym graniem z mocnym operowym śpiewem, z którego to Tarja jest znana. Większość utworów jest utrzymana w wolnych tempach, co jednak nie znaczy, że są to jakieś pościelówy. W paru utworach pojawia się chórek oraz mocne gitarowe zagrywki, które jak wspomniałem wcześniej mogły by być zakwalifikowane jako kompozycje Nightwish.

Do coverów różnego typu nie podchodzę zbyt entuzjastycznie lecz w tym przypadku utwór "Poison" z repertuaru Alice Cooper pasuje do całościowego odbioru płyty i jest dosyć ciekawie zaaranżowany.

Jest to na pewno płyta, której powinien posłuchać każdy kto cenił dokonania wokalistki z jej byłem zespołem, jednak pod pewnym warunkiem. Nie można pod żadnym aspektem porównywać tej płyty z dokonaniami Nightwish, z okresu gry pierwsze skrzypce grała w nim Tarja. Porównania takie są zupełnie nietrafione i tylko odpychają potencjalnego słuchacza od zapoznania się z tym materiałem.

Zatem jeżeli nie masz oczekiwań, że usłyszysz coś co można nazwać kalką Nightwish lecz podejdziesz do tej płyty na spokojnie można być naprawdę mile zaskoczonym.

Tracklista:

01. Ite, Missa Est         
02. I Walk Alone         
03. Lost Northern Star 
04. Seeking For The Reign      
05. The Reign  
06. The Escape Of The Doll    
07. My Little Phoenix   
08. Die Alive    
09. Boy And The Ghost
10. Sing For Me        
11. Oasis       
12. Poison (Alice Cooper Cover)       
13. Our Great Divide 
14. Sunset      
15. Damned And Divine        
16. Minor Heaven      
17. Ciarán's Well
18. Calling Grace       

Wydawca: Universal Music (2007)
Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły