Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Symphonica zagra w Bydgoszczy

Symphonica, Metallica, Scorpions, Aerosmith, Nightwish, Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden

Podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań. Świecie, w którym potęga brzmienia elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą metafizyczny spektakl, a w tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady. Ten świat nazywa się Symphonica. Będzie można go odkryć w niedzielę andrzejkową, 29 listopada 2015 roku w Bydgoszczy. Premiera widowiska miała miejsce w Filharmonii Podkarpackiej 14 września 2014 roku. W ciągu sześciu miesięcy przygotowywało ją ponad 50 osób. 

Do dnia premiery odbyło się prawie 160 godzin prób muzycznych i scenicznych. Na potrzeby spektaklu został nagrany obszerny materiał filmowy, prezentowany podczas koncertu w formie wizualizacji. Bardzo duży nacisk został położony na przygotowanie kostiumów, charakteryzacji, światła i efektów scenicznych. Podczas wydarzenia usłyszymy m.in. utwory takich grup jak Metallica, Scorpions, Aerosmith, Nightwish, Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden.

Dopracowanie wszelkich szczegółów zaowocowało niezwykle ciepłym przyjęciem widowiska i znakomitymi recenzjami. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym przedsięwzięcia jest krakowski dyrygent i producent muzyczny - Mikołaj Blajda (www.mikolajblajda.com). 

29 listopada 2015 r. (niedziela), godz. 18:00, Hala Łuczniczka (ul. Toruńska 59), Bydgoszcz.

Bilety na wydarzenie w cenach: 60 zł, 80 zł, 100 zł, 120 zł, 160 zł (bilety VIP) można nabyć na portalach: symphonica.info.pl, ticketpro.pl, biletin.pl, biletyna.pl, ebilet.pl oraz w sieciach salonów: Empik, Media Markt, Saturn na terenie całego kraju.

Muzycy biorący udział w projekcie zostali starannie dobrani. Są to artyści współpracujący na co dzień m.in. z G. Turnauem, A. Sikorowskim, M. Rodowicz, A. Piasecznym czy Golec uOrkiestra. To samo dotyczy solistów, z których każdy ma za sobą wieloletnie doświadczenie sceniczne oraz udział w wielu telewizyjnych „talent show”. Należy także podkreślić wkład instrumentalistów Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej, której brzmienie nadało projektowi niepowtarzalny, symfoniczny klimat.

Poniżej pełna lista utworów:

    1. Metallica ONE

    2. Metallica UNFORGIVEN

    3. Metallica NOTHING ELSE MATTERS

    4. Metallica ENTER SANDMAN

    5. Metallica WHISKEY IN THE JAR

    6. Nirvana SMELLS LIKE TEEN SPIRIT

    7. Nirvana IN BLOOM

    8. Pearl Jam JEREMY

    9. Pearl Jam EVEN FLOW

    10. Sundgarden BLACK HOLE SUN

    11. Nightwish THE PHANTOM OF THE OPERA

    12. AC/DC HIGHWAY TO HELL

    13. Europe THE FINAL COUNTDOWN

    14. Faith no more I'M EASY

    15. Steve Vai FOR THE LOVE OF GOD

    16. Aerosmith I DONT WANNA MISS A THING (ARMAGEDDON)

    17. Scorpions WIND OF CHANGE

    18. Guns N' Roses SWEET CHILD O'MINE

    19. Deep Purple SMOKE ON THE WATER

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły