Castle Party 2020
Wracać wciąż do domu Le Guin
Recenzje :

Strefa Mocnych Wiatrów - Live

Przede wszystkim zaczną od tego, że nie lubię albumów koncertowych, a jeszcze bardziej nie lubię formacji, która mając mały dorobek płytowy decydują się na zarejestrowanie albumu koncertowego. Tak jest w przypadku warszawskiej kapeli Strefa Mocnych Wiatrów, która po wydaniu płyt "Strefa Mocnych Wiatrów" oraz "Królowie Mórz" zdecydowali się udokumentować twórczość materiałem zagranym na żywo. "Live" jest zapisem koncertu grupy, który odbył się 8 listopada 2008 roku w warszawskim Gnieździe Piratów.
Nie znam studyjnych dokonań ekipy z Mazowsza, ale czternaście piosenek w wersji live zaoferowanych na tym wydawnictwie w ogóle do mnie nie trafia. Jeśli jest to hard rock, to jest zdecydowanie za miękki. Jeśli jest to punk, to zdecydowanie ze zbyt mocno alternatywnym zacięciem - w ogólnym rozrachunku brak w tych dźwiękach energii, polotu i radości.

Pomijając fakt, że nie wiem do kogo adresowany jest ten album ,to nie wiem nawet do kogo adresowana jest muzyka zespołu. Ciężko jest mi ją nazwać dobrą w jakimkolwiek aspekcie, nawet jeśli usłyszymy na "Live" entuzjastyczną reakcję publiczności. Jak dla mnie materiał na podstawkę pod kufel.

Tracklista:

1. Rok 1588
2. K-141
3. Cave Canem
4. Hiszpańska Krew
5. Pieśń Skazańca
6. Sztormowa Opowieść
7. Królowie Mórz
8. Siewca Nienawiści
9. Valhalla
10. Kanonierzy
11. Ulica Czerwonych Latarni
12. Jasnowłosa
13.Czarny Anioł
14. Czy w niebie da się żeglować?

Wydawca: Fundacja Gniazdo Piratów (2010)
Komentarze
Yngwie : Hmmmm (wiem, brzmi złowrogo), a gdyby tak spróbować sklasyfikować...
amorphous : Nieprawda , to Ty umyślnie starasz się mnie w nie wciągnąć ;) Power...
HBVILK : Czyli Sabaton nie gra Power Metalu ?Nie istnieje taki gatunek muzyki jak Power M...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły